laptopta iki ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tuğramılgın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bir arkadaşım var ve laptopunda iki ekran kartı gözüküyor ama pcsi 5 saniyede bir donuyor.İşlemcinin ekran kartını kapatınca cs go ya girmiyor, lolde de 9 fps civarı alıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşın Sistemi:
İşlemci: a8 7410
Ekran kartı:amd radeou r5 m330
RAM:8gb

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bir arkadaşım var ve laptopunda iki ekran kartı gözüküyor ama pcsi 5 saniyede bir donuyor.İşlemcinin ekran kartını kapatınca cs go ya girmiyor, lolde de 9 fps civarı alıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşın Sistemi:
Sürücüsünü güncellemesini söyle. Birde SSD yoksa SSD almasını söyleyin.

tuğramılgın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sürücüsünü güncellemesini söyle. Birde SSD yoksa SSD almasını söyleyin.
sürücüleri güncel ve ssdsi de var ama yakın zamanda tamir olmuş tamirden sonra bu duruma gelmiş.daha önce böyle birşey yokmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Arkadaşın Sistemi:
HD Tune indirip SSD sinin sağlık durumuna baksın.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgisayarcı SSD'yi takmak yerine içine s*çılmış bir HDD takmıştır büyük olasılıkla, HD Tune'dan Error Scan bölümünden test yapsın ve Memtest86'dan test yapsın, bataryanın orijinal olup olmadığını kontrol etsin.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Garantisi varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen. Garantisi varmi dedim ama olsa bile garanti dışı kalmıştır.
Bilgisayarcı SSD'yi takmak yerine içine s*çılmış bir HDD takmıştır büyük olasılıkla, HD Tune'dan Error Scan bölümünden test yapsın ve Memtest86'dan test yapsın, bataryanın orijinal olup olmadığını kontrol etsin.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Oyunlar için performans odaklı grafik kartını öncelikli hale getirsin. Varsayılan olarak muhtemelen İntel ekran kartı vardır. Oyunlar için onu değil harici ekran kartın(muhtemelen çıkartma vardır laptopta) seçsin.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Tamirden sonra böyle olmuş okurmusun yorumları?
Oyunlar için performans odaklı grafik kartını öncelikli hale getirsin. Varsayılan olarak muhtemelen İntel ekran kartı vardır. Oyunlar için onu değil harici ekran kartın(muhtemelen çıkartma vardır laptopta) seçsin.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Harici grafik kartı çıkartması?
Yani çiçek böcek çıkartması taksak oyunlarımızı bir kelebek mi açacak?
Ne demeye çalıştınız inanın ki anlayamadım.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Laptop - Vatan Bilgisayar

Laptop klavyelerinin genellikle sağ altta bulunan işlemci ve ekran kartının markasını belirten çıkartmaları kastettim.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Kusura bakmayın bilgim yettiğince yardımcı olmaya çalışırken hatalarım oldu, düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Bende de aynı sorun oluyordu Windows 10'da Grafik Ayralarından ekran kartı önceliğini oyunlar için değiştirdim ve sorun çözüldü. Aslında sadece bunu anlatmaya çalıştım ama olmadı. Tekrardan özür dilerim.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Sanırım anlatamadım. Laptoplarda ilk aldığınızda üzerinde olan ve içindeki işlemci ve grafik kartlarının modelini gösteren minik çıkartmalar anlatmaya çalıştığım.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Grafik Ayralarından ekran kartı önceliğini oyunlar için değiştirdim ve sorun çözüldü.
Baştan beridir demeniz gereken şey bu olmalı zaten, eski işlemciden kalan İ5 etiketi var (İ7 bir işlemci ile değiştirdim) ve onu İ9'da yapsam i9 olmayacak :)
Özür dilemenize de gerek yoktu, sıkıntı değil ama daha dikkatli olalım :)

Son mesajlar