Laptopa Sıvı Teması

Bu konuyu okuyanlar

Alperen D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopu alalı nerdeyse 1 yıl olmadı aldığım Hp oyuncu laptopun üzerine 6 7 gün önce süt 3 4 gün önce gazoz döküldü her iki olayda da gücü kestim ve hemen laptopu ters çevirip salladım laptopu sorunsuz kulaniıyordum sadece klavyeden sıkıntı vardı sanki tuşlar yapış yapış gibiydi ama sorun olmuyordu hatta bazı tuşları çıkartıp temizledim kısayol tuşları çalışmıyor ! + × gibi devam ediyorum bugün oyuna girdim deceit diye bir oyun ve oyunda fps drop farkettim ama oyun düşük donanım istiyor ve pc de 1660 ti var sonrasında ark diye bir oyuna girdim ve normal ayarlarda bazıları yüksek 100 70 80 90 110 civarı bir fps alıyordum ama şu an 20 30 fps gördüm ve hiç çıkmadı bilgisayarın ekran kartı veya belli bir donanımı gitmiş olabilir mi ve ben bu bilgisayarı servise göndersem para versem bilgisayarı tamir ettirebilirmiyim ya da normal bir bilgisayar tamircisine mi vermeliyim bilgisayarı şu an kapattım ve yaklaşık 12 saatir çalıştırmıyorum +servis bilgisayarı alsa ne kadar paraya tamir ettirebilirim

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Selamlar Alperen,

Eğer bilgisayar herhangi bir sıvıya karşı destek yani geçirmeme özelliği desteklemiyorsa illa ki bir yerlere zarar vermiştir.

Dizüstü olan bu bilgisayarı henüz alalı 1 yıl olmadığına göre umarım garantisi vardır, garantiye göndermeni eğer garantisi yok ise HP resmi servisine göndermeni tavsiye ederim. Buraya tıklayarak HP servis merkezlerine konum üzerinden ulaşabilirsin. Geçmiş Olsun.

Teşekkürler, İyi Forumlar