• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Soru Laptop'a BlueStacks ve Splitcam indirdikten sonra kitlendi ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

ozgur03

Öğrenci
Katılım
3 Şubat 2023
Mesajlar
1
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
20
Laptopa bluestacks ve splitcam indirdim daha sonra bilgisayar kilitlendi resmen hiçbir şey yapamıyorum denetim masasına, bu bilgisayara, dosyalara giremiyorum programları masaüstünden ger dönüşüm kutusuna daha zor attım internete bağlanabiliyorum kasma olsa bile internette dolaşabiliyorum ama bunu dışında bilgisayara erişimim resmen yok bunu nasıl düzeltebilirim lütfen format demeyin bilgisayarda silinmemesi gereken dosyalar var ve hiçbir yere girmediğim için bilgisayarın içindekileri flasha atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
 

7LighT

Öğrenci
Katılım
3 Şubat 2023
Mesajlar
3
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
33
GENEL CEVAP :
Bu gibi programları indirirken ve özellikle Kurulum Esnasında dikkat edin.
Programları yüklerken hızlı hızlı next yapıyor, arada gelen Program parçacıklarını görmeyebiliyorsunuz.
bazen bing, bazen yahoo ve bazen antivirüs uygulamalarının da yüklenmesine görmeden izin verebiliyorsunuz. Özellikle bir antivirüs yüklü ise ve onun üzerine antivirüs yüklediyseniz zaten arka planda RAM savaşması gerçekleşiyor.
Msconfig ayarlarından başlangıçta program çalıştırma olayını google'dan öğrenip alayının tick'ini kaldırın.
Zararlı yazılıp bulaştırma ihtimali olan bilmediğiniz sitelerden yazılım vs indirmiyorsanız, Antivirüsü kaldırın veya, PC yeniden başlatana kadar durdurun. Sadece siz tarama yaparken tekrar aktif etmeniz yeterli.
8 GB ram Belleğe sahip bilgisayarlarınızın, 3 GB ını aktif olarak kullanan işletim sistemlerinizin yanı sıra bir de antivirüs gibi Ram canavarı olan programları arka planda çalıştırmanız PC'nizi yorar.

// Depolama konusunda eğer gerçekten imkanın yoksa;
Sana gerçekten lazım olduğunu düşündüğün dosyaları ayıklayıp sıraya koyar, 15 GB depolama alanı sunan Gmail hesabına atabilirsin. 2 farklı hesap = 30 GB. 3.ye bulaşma.
Umarım yardımım dokunmuştur.
 
Üst