Soru Laptop windows 8.1için uygun mu

Bu konuyu okuyanlar

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Dostlar benim bi sorum olacak benim ablam üniversiteye gidiyor ve bir laptobu var laptop giriş seviyesi özellikleri ise şunlar;

4gb ram
i5 7. Nesil
500gb hdd
Amd radeon graphics yada radeon software gibi bi ismi olan ekran kartı

Bu sistemde windows 10 pro doğal olarak biraz ağır ablam takmıyor ama 1 yıl sonra o laptop çok yavaşlayacak ki zaten 2. El aldık ben bi sisteme ilerki zamanlarda laptop kasarsa windows 8.1 embedded industry pro kurmayı düşünüyorum sistem acaba uyumlu mudur laptobu üniversitede bıraktığı için sadece model numarsını biliyorum RTL8723BENF
Acaba bi araştırır mısınız driver sorunu olurmu diye en kötü windows 7 driverini kullanabilirm

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Dostlar benim bi sorum olacak benim ablam üniversiteye gidiyor ve bir laptobu var laptop giriş seviyesi özellikleri ise şunlar;

4gb ram
i5 7. Nesil
500gb hdd

Bu sistemde windows 10 pro doğal olarak biraz ağır ablam takmıyor ama 1 yıl sonra o laptop çok yavaşlayacak ki zaten 2. El aldık ben bi sisteme ilerki zamanlarda laptop kasarsa windows 8.1 embedded industry pro kurmayı düşünüyorum sistem acaba uyumlu mudur laptobu üniversitede bıraktığı için sadece model numarsını biliyorum RTL8723BENF
Acaba bi araştırır mısınız driver sorunu olurmu diye en kötü windows 7 driverini kullanabilirm
Evet, 7 sürücüsü kurup kullanılabilir fakat, bu laptoba SSD almalısınız. RAM'i de 8 yaparsanız Windows 10 ya da 11 kullanabilirsiniz. Sadece SSD bile yeterli gerçi 10 ve 11 kullanabilmek için.

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Evet, 7 sürücüsü kurup kullanılabilir fakat, bu laptoba SSD almalısınız. RAM'i de 8 yaparsanız Windows 10 ya da 11 kullanabilirsiniz. Sadece SSD bile yeterli gerçi 10 ve 11 kullanabilmek için.
Teşekkür ederim ama ablam üniversite öğrencisi elindeki harçlıkla bile anca rahat olabiliyor 128 gb ssd bile 250 tl bide hddyi yanında kullanmak istiyorsa hdd kızak alır yani 280 tl ablam veremez o parayı ama siz benim gönlüme su serptiniz teşekkür ederim

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

4gb ram
i5 7. Nesil
500gb hdd

SSD Alamıyorsanız 1709-1803-1809 Windows 10 Home Sürümlerinden Birini kurabilirsiniz.