(SSD'li) Hangi Marka?

• MSI

Kullanılan: 1 25.0%
  • MONSTER

Kullanılan: 3 75.0%
  • ACER

Kullanılan: 0 0.0%
  • HP

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba sevgili SDN okurları. Bu konuda sizlerle bir konuyu tartışmayı, bilgi alışverişi yapmak istiyorum.

Uzun süredir masaüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Çok güçlü olmasa da bu zamana kadar kullandığım sistemlerim hep seri ve stabil sistemlerdi. SDD ile çok rahat ihtiyaçlarımı karşılıyordum. Bir iç mimarlık öğrencisiyim. AutoCad ve dengi uygulamalarla, modelleme ,çizim, tasarım ve render gibi işlerle uğraşmaktayım. Sırf laptopun en büyük artısı olan taşınabilirlik getirisi için masaüstünden dizüstüne geçmek istiyorum.

Şimdi geleyim ne anlatmak istediğime;

Fazla bir bütçeye sahip değilim. Esnetilmiş olarak (max) 3500 liraya kadar bir bütçe ayırdım kendime. Biraz önce bahsettiğim işleri sorunsuz yerine getirebilecek, gerektiği kadar oyun oynatacak, ama en önemlisi hızlı bir arayüzle karşılaşacağım bir laptop arıyorum. Piyasada "Gaming" kategorisindeki birçok laptop açıkçası işimi görür nitelikte. Ancak yakın zamanda edindiğim bir tecrübe ile sürücü sıkıntıları olmayacak (çift ekran kartı problemleri) bir makina gerek. Bu konuda ün yapmış markalardan MSI ve MONSTER arasında gidip gidip geliyorum. Sizce, F/P ve satış sonrası (destek) gibi noktaları da göz önüne aldığımızda hangi markanın modelleri daha sağlıklı olur? En azından bir SSD ile çalışmak, kasma donma gibi demode sorunları geride bırakmak istiyorum. Bütçe belki çok üst düzeye hitap etmiyor, farkındayım. Ama genel olarak hangi noktalara dikkat etmeliyim, hangi kısımlar daha önemli? Tecrübe ve bilgileriniz doğrultusunda cevaplarınızı bekliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öncelikle sana şunu söylemeliyim bana kalırsa biraz daha bekleyip 4300 TL fiyat bandına çıkabilmeni öneririm.Ayrıca şuan Dolar kuru çok yüksek yani bence Laptop almak için doğru zaman değil.Son olarak MSI iyi bir marka fakat aynı donanıma sahip diğer markalardan en az 1000TL daha yukarıdan satıyor o yüzden MSI alınacaksa bence 6000TL veya daha fazla bütçesi olan insanlar yönelsin.Bu sebeple şuan piyasadaki Dell 7567 modelini öneririm.Ürün zaten şuan TR de en çok satanlar konumunda.Ben kendim 5 aydır kullanıyorum çok memnunum.Bu forumda da birçok kişiye alırdık hepsi gayet memnun.Tavsiyem bütçeni arttırıp bu modeli alman yönünde olacaktır.Acelen yoksa beklemekte fayda var.Bu arada ürünün incelemeini burada yaptım.Diğer linkten de ürüne ulaşabilirsin.

1-https://technodoktorum.blogspot.com.tr/2017/09/dell-inspron-7567-inceleme.html

2-http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7567-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4b70d128f161c-p-HBV000007I82C?magaza=Sadecenotebook&t=product&q=

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tavsiyen için teşekkür ederim. Bütçede esnetmeler yapmak zorundayım sanırım. Peki bu laptopun soğutma performansından memnun musun? Monster Abra A5 de ciddi bir fan sesi vardı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tavsiyen için teşekkür ederim. Bütçede esnetmeler yapmak zorundayım sanırım. Peki bu laptopun soğutma performansından memnun musun? Monster Abra A5 de ciddi bir fan sesi vardı.
Soğutma olarak şuan lider ama sana şunu söylemem gerek.Artık gaming cihazlar çift fanlı olduğu için ve laptopların tek soğutma çözümü fan olduğu için yüksek grafikli oyun oynadığın zamanlarda fan duyman çok normal.Onun haricinde fan sesini duyamazsın.Yüksek programlar kullanırsan ara ara yüksek hıza çıkar iner fan seviyesi..Hangi markayı alırsan al o fan sesi olacak mecburen.