Laptop Toplama ve Sistem

Bu konuyu okuyanlar

Dilan87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba. Buna toplama denir mi bilmem ama sormak istediklerim var. Bilgisayarım Toshiba Satellite C660. İlk aldığımızda sistem x64 bit idi. Daha sonra virüs kaptı ve format attırmak zorunda kaldık. Format attırdıktan sonra bilgisayar sistemi x32 bit olmuştu. Ve önceden oynadığım oyunları açamaz hale geldim. Şimdi ise gerek sistemden kaynaklı gerekse ramden kaynaklı çektiğim sıkıntılar var. Merak ettiğim ve sormak istediğim sorular var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

1- Bilgisayarımı tekrardan x64 bite nasıl çeviririm? Yani sistem formatla x32 bite düşürüldüyse tekrardan formatla x64 bite yükseltilebilir mi?

2- Bilgisayarımın ramini, ekran kartını ve fanını değiştirmek istiyorum. Örneğin şu an kullandığım ram 3 gb, ben bunu değiştirip 16 gblık bir ram taktırabilir miyim? Aynı şekilde fan ve ekran kartını değiştirebilir miyim?

3- Eğer bu mümkünse hangi markaları kullanmalıyım?

4- Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarım bunu kaldırabilir mi?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Öncelikle kardeş şunu söyleyeyim işletim sistemini belirleyip yani windows 7 mi 8 mi 10 mu onu belirleyip onun 64 bit sürümünü indireceksin eğer link istersen verebilirim ama önce hangsini istiyorsun onu belirlemen gerek 2. soruna gelince bilgisayarın özelliklerine bakmam gerek extra ram yuvası var mı ona bakmamız gerek eğer ram artırılma özelliği varsa ramların cl değerlerine bakmamız gerek mesaj atarsan yardımcı olurum.

Dilan87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrıntılı bilgi verecek olan yok mu? :/