Aşağıdaki cihazlardan hangisini önerirsiniz.

• ASUS N551VW CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+128 SSD-15.6-GTX960M 4GB-W10 NOTEBOOK

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

mehmetcanyuksek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhabalar;

Ofisimizde kullanmak üzere 3000-4000 TL arası dizüstü pc ihtiyacımız var. Cihazda muhasebe programları, Sıhhi Tesisat Analiz ve Çizim Programları, AutoCAD vb programlar kullanacağız. Güçlü ve bizi ileri zamanlara kadar idare edebilecek, birazda farkındalığı olan bir cihaz arıyoruz. Ben aşağıda linkini verdiğim 3 Seçenek arasında kaldım. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

Not: Aslında Donanım Update yapabileceğim bir cihaz bulabilir miyim bu fiyata onuda merak ediyorum. ( Özellikle Ekran Kartı )

1) Abra A5 V6.2.2 15.6" Gaming Laptop
2) Lenovo IdeaPad Y700 80KV005NUS Gaming Notebook
3) ASUS N551VW CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+128 SSD-15.6-GTX960M 4GB-W10 NOTEBOOK

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Lenovo ve Asus'un özellikleri aynı. Lenovonun ekran çözünürlüğü 4K. Ona göre karar verebilirsiniz.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar Merhabalar;

Ofisimizde kullanmak üzere 3000-4000 TL arası dizüstü pc ihtiyacımız var. Cihazda muhasebe programları, Sıhhi Tesisat Analiz ve Çizim Programları, AutoCAD vb programlar kullanacağız. Güçlü ve bizi ileri zamanlara kadar idare edebilecek, birazda farkındalığı olan bir cihaz arıyoruz. Ben aşağıda linkini verdiğim 3 Seçenek arasında kaldım. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

Not: Aslında Donanım Update yapabileceğim bir cihaz bulabilir miyim bu fiyata onuda merak ediyorum. ( Özellikle Ekran Kartı )

1) Abra A5 V6.2.2 15.6" Gaming Laptop
2) Lenovo IdeaPad Y700 80KV005NUS Gaming Notebook
3) ASUS N551VW CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+128 SSD-15.6-GTX960M 4GB-W10 NOTEBOOK
Dell 7559'a bakabilirseniz güzel olur.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
4k ile ips arasındaki farklılık ne yönlüdür. yani biri diğerine göre avantajlı mıdır ?
Ekranlar 2'ye ayrılır;
TN Panel | IPS Panel
Çözünürlük bunlarla tamamen alakasızdır.
TN Panel, ucuz, hemen her laptop'ta görebileceğin, kalitesiz paneldir. Renkleri ve görüş açışları kötüdür.
IPS Panel ise TN Panele göre pahalı ve renk kalitesi olarak TN Paneli sollayabilecek bir paneldir. Benim Asus TP200SA netbook'umda IPS panel var ve 178 derece görüş açısı var ve renkler harika. Kısaca nereden bakarsan bak "filmi izleyemiyorum, biraz buraya çevirir misin" lafını unutursun.

Çözünürlük ise sizin işiniz. Normalde mümkün mertebe yüksek kaliteli bir ekran almanı tavsiye ederdim ama cihazı görmeden karar verme diyeceğim bu sefer. Çünkü o Lenovo'nun ekranı 15.6". Yazılar çok küçük olabilir, o boyut için çok yüksek bir çözünürlük olmasından endişe ediyorum. Normalde böyle bir çözünürlük 17.3" yada bir masaüstü monitöründe olsa biraz daha yumuşak bakabilirdim ama sana tavsiyem mağazaya git ve aynı çözünürlükte 15.6 bir laptop'u kurcala, bak yazıların büyüklüğüne vs.

mehmetcanyuksek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranlar 2'ye ayrılır;
TN Panel | IPS Panel
Çözünürlük bunlarla tamamen alakasızdır.
TN Panel, ucuz, hemen her laptop'ta görebileceğin, kalitesiz paneldir. Renkleri ve görüş açışları kötüdür.
IPS Panel ise TN Panele göre pahalı ve renk kalitesi olarak TN Paneli sollayabilecek bir paneldir. Benim Asus TP200SA netbook'umda IPS panel var ve 178 derece görüş açısı var ve renkler harika. Kısaca nereden bakarsan bak "filmi izleyemiyorum, biraz buraya çevirir misin" lafını unutursun.

Çözünürlük ise sizin işiniz. Normalde mümkün mertebe yüksek kaliteli bir ekran almanı tavsiye ederdim ama cihazı görmeden karar verme diyeceğim bu sefer. Çünkü o Lenovo'nun ekranı 15.6". Yazılar çok küçük olabilir, o boyut için çok yüksek bir çözünürlük olmasından endişe ediyorum. Normalde böyle bir çözünürlük 17.3" yada bir masaüstü monitöründe olsa biraz daha yumuşak bakabilirdim ama sana tavsiyem mağazaya git ve aynı çözünürlükte 15.6 bir laptop'u kurcala, bak yazıların büyüklüğüne vs.

Dediğin şeyi çok iyi anladım teşekkür ederim. Yani çözünürlük yüksekse ekran boyuta en azından 17.3" olmalı diyorsun. yoksa en uygun şekilde yüksek çözünürlük kullanılmamış olur. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Dediğin şeyi çok iyi anladım teşekkür ederim. Yani çözünürlük yüksekse ekran boyuta en azından 17.3" olmalı diyorsun. yoksa en uygun şekilde yüksek çözünürlük kullanılmamış olur. :)
15.6" için 1920x1080'i ideal olarak gördüm hep. Senin verdiğin çözünürlük bunun çok üstü ve daha önce hiç bu boyuttaki bir bilgisayarda bu çözünürlüğü görmedim. Mağazada 3840x2160 (4K Ultra HD) ekranlı 15.6" bilgisayar arayıp kendin test edersen ve kafana da yatarsa lenovo al derim.

Not: Gösterdiklerin arasında önerim bu ancak normalde bir oyun bilgisayarı bakıyorsun şu an farkındaysan. Oyun ve iş bilgisayarlarının donanımları farklıdır. Nvidia Quadro ekran kartları CAD için yapılmıştır ve amacına daha uygundur.

Detaylar;

Best Graphics Card for CAD Programs in 2016 - 12CAD.com

Choosing the Best Workstation Components for CAD | NVIDIA

Best CAD Workstation Reviews of 2016 - 12CAD.com

Lenovo Y700
Lenovo Ideapad Y700 15ISK 80NW Notebook Review

Sana al yada alma demiyorum, senin verdiğin listedeki en mantıklısı gerçekten de Lenovo idi. Ancak senin işini GTX kartları görmeyecek. AMD Firepro yada Nvidia Quadro kartlarına ihtiyacın olacak. İşlemci olarak İntel Xeon bu iş için daha uygun, i7 bir oyun işlemcisidir ve oyunda harika olmasına rağmen CAD programlarında beklentilerini karşılamayabilir. Bütçe olarak düşünüyorsan olabilir. Bahsettiğim donanımlar oyun donanımlarından daha pahalıdır.

mehmetcanyuksek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15.6" için 1920x1080'i ideal olarak gördüm hep. Senin verdiğin çözünürlük bunun çok üstü ve daha önce hiç bu boyuttaki bir bilgisayarda bu çözünürlüğü görmedim. Mağazada 3840x2160 (4K Ultra HD) ekranlı 15.6" bilgisayar arayıp kendin test edersen ve kafana da yatarsa lenovo al derim.

Not: Gösterdiklerin arasında önerim bu ancak normalde bir oyun bilgisayarı bakıyorsun şu an farkındaysan. Oyun ve iş bilgisayarlarının donanımları farklıdır. Nvidia Quadro ekran kartları CAD için yapılmıştır ve amacına daha uygundur.

Detaylar;

Best Graphics Card for CAD Programs in 2016 - 12CAD.com

Choosing the Best Workstation Components for CAD | NVIDIA

Best CAD Workstation Reviews of 2016 - 12CAD.com

Lenovo Y700
Lenovo Ideapad Y700 15ISK 80NW Notebook Review

Sana al yada alma demiyorum, senin verdiğin listedeki en mantıklısı gerçekten de Lenovo idi. Ancak senin işini GTX kartları görmeyecek. AMD Firepro yada Nvidia Quadro kartlarına ihtiyacın olacak. İşlemci olarak İntel Xeon bu iş için daha uygun, i7 bir oyun işlemcisidir ve oyunda harika olmasına rağmen CAD programlarında beklentilerini karşılamayabilir. Bütçe olarak düşünüyorsan olabilir. Bahsettiğim donanımlar oyun donanımlarından daha pahalıdır.

Aslında evet. Bende oluşan algı performans pc = gaming pc şeklinde olduğundan hataya düşüyorum. dediğin gibi iş bazlı bir pc için ona özgü işlemci ekran kartı vb donanım şart. Ancak bu bilgisayarlar hakkında çok bilgim yok. Şimdi gönderdiğin pc ye bakıyorum 5000 tl civarında. bir kaç örnek daha yazma şansın var mıdır. şimdiden teşekkür ederim..

Yazdığın cihaz budur umarım : LENOVO İdeapad Y700 15.6 inç Intel Core i7-6700HQ 2.6 GHz 16GB 1TB+128GB SSD GTX960 4GB Windows10 Notebook

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Ta kendisidir.

Top 10 best mobile workstations of 2016 | TechRadar

Baştan söylemekte yarar görüyorum, Lenovo da bu amaç için kullanılabilir ve az bütçe için idealdir. Ancak ben sizin masaüstüne bakmanızı tavsiye edeceğim çünkü dizüstü çok tuzlu gelecek gibi. Forumda bununla ilgili bir konu açıp donanım toplamaktan anlayan arkadaşlardan senin için uygun fiyatlı bir iş istasyonu kurmalarını isteyebilirsin.

feeldattrend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Asus N55 serisi oldukça iyidir, şantiyeye falan da gider o bilgisayar sağlam malzemeli birşey lazım :)

Son düzenleyen moderatör: