Yardım Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

berkancibuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar arkadaşlar. Hem mühendislik programları hem de oyun için bir laptop bakıyorum. İki model arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

(Bu cihaza 8 gb lık ram takviyesi de yapacağım )

Bir de Windows orijinalinde gelmesini istiyorum ama sonradan yüklenmede serial key girmeyince ileride sıkıntı yaşar mıyım? Word excel kullanamazsın falan diye birileri söyledi bilgisi olan varsa yorumlayabilir mi ?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Merhaba,
Yukarıdaki kullanıcının dediği gibi bütçeni belirtirsen daha uygun seçenekler sunabiliriz. Senin seçeneklerin özelinde 144hz ekranı işlemci farkına seçerdim eğer oyun benim için önemli bir kullanımsa. Word, Excel ile Office 365 aboneliğin devam ettiği sürece hiçbir sorun yaşamazsın.

berkancibuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncellikle bütçen ne kadar ? Attığın linklerde performans olarak intel core i5-11400H işlemcili olanlar iyi fakat aynı fiyat bandında daha iyi olan 12.nesil intel core i5-12500H gibi canavar gibi işlemcili HP Victuslar mevcut https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-68p32ea-p-HBCV00001X8QTT
18 k ya kadar çıkabilirim.

Bu cihazı buldum ama Windows yok. Serial key olmadan Windows u etkinleştirsem ileride bir sorun oluşur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,
Yukarıdaki kullanıcının dediği gibi bütçeni belirtirsen daha uygun seçenekler sunabiliriz. Senin seçeneklerin özelinde 144hz ekranı işlemci farkına seçerdim eğer oyun benim için önemli bir kullanımsa. Word, Excel ile Office 365 aboneliğin devam ettiği sürece hiçbir sorun yaşamazsın.
Peki Windows u sitesindem indirip rufus ile usb den Windows u yüklendiğimde serial key yok diyip devam edip kuruyor herkes. Bu ileride serial key isteyip duracak ve bu şekilde yüklemede güncellemeleri alır mı veya internetten 30-40 tl ye serial keyler var onunla yapsam sorun oluşur mu ?

TheGodd

THATS WHY I FIGHT FOR YOU , ALBERQUERQUE!
Reaksiyon puanı
95
Selamlar arkadaşlar. Hem mühendislik programları hem de oyun için bir laptop bakıyorum. İki model arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

(Bu cihaza 8 gb lık ram takviyesi de yapacağım )

Bir de Windows orijinalinde gelmesini istiyorum ama sonradan yüklenmede serial key girmeyince ileride sıkıntı yaşar mıyım? Word excel kullanamazsın falan diye birileri söyledi bilgisi olan varsa yorumlayabilir mi ?
excalibur kalitesiz her türlü asus almalısın bence ama tabi kriterlerine göre değişir. yine de asus

esterqoon

Asistan
Reaksiyon puanı
41
18 k ya kadar çıkabilirim.

Bu cihazı buldum ama Windows yok. Serial key olmadan Windows u etkinleştirsem ileride bir sorun oluşur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki Windows u sitesindem indirip rufus ile usb den Windows u yüklendiğimde serial key yok diyip devam edip kuruyor herkes. Bu ileride serial key isteyip duracak ve bu şekilde yüklemede güncellemeleri alır mı veya internetten 30-40 tl ye serial keyler var onunla yapsam sorun oluşur mu ?
18 K bandında alınabilecek HP Victus serileri var aslında 16k fiyat bandında ve performans olarak attığın linktekilerden daha iyi 12.nesil intel core mobil işlemcileri şuan piyasanın en iyi mobil işlemcilerinden

berkancibuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki freedos cihaza Windows yüklersem ürün anahtarı olmadan bi sorun oluşur mu ? İleriye yönelik güncellemeleri vs alabilir miyim