Laptop Servis Dışı Kalmışmıdır?

Bu konuyu okuyanlar

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Selamlar,
Yaklaşık 10ay önce bilgisayar çok ısındığı için içini açıp temizlemiştim ve fanı baya kirliydi tabii.Fakat ne kutuda ne kasanın altında ''Kapak açıldığında servis dışı kalır'' yazmıyordu.Bende buna dayanarak açmıştım.Şuanda laptopun harddiski bozuldu ve ortada kaldım.Ne harddiske nede SSD'ye verecek param yok(tınne:tearsofjoy:).Sizce laptop servis dışı kalmışmıdır?
Afedersiniz ama kasanın altındaki vidası folloş olmuş.Bu sorun yaratır mı?(Markası LenovoG50-45)
Kasanın fotoğrafını masaüstü'ne geçtiğimde yoruma atacağım.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Vidalarını aynısıyla değiştirdiğinde sorun olmayacaktır.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Eger islemci fanini falan soktuysen anlamalari muhtemeldir . cunku kablolarin ustunde fabrika cikisi yalitkan bantımsı birsey var onlari falan yırttıysan anlarlar . ayni sorunu toshiba servisiyle yasadim cunku anladilar [emoji1]

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Kalmıştır tabi :)

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Eger islemci fanini falan soktuysen anlamalari muhtemeldir . cunku kablolarin ustunde fabrika cikisi yalitkan bantımsı birsey var onlari falan yırttıysan anlarlar . ayni sorunu toshiba servisiyle yasadim cunku anladilar [emoji1]
Hayır fanı sökmedim sadece temizlemek için açtım üstünden bir hava tuttum.
Kalmıştır tabi :)
Bakalım hocam aynı vidalarla değiştiricem.
İnşAllah anlamazlar da vidaları değiştirdiğimi tamir ederler cihazı.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Hayır fanı sökmedim sadece temizlemek için açtım üstünden bir hava tuttum.

Bakalım hocam aynı vidalarla değiştiricem.
İnşAllah anlamazlar da vidaları değiştirdiğimi tamir ederler cihazı.
Hocam vidalari degistirmek bir yana bazi bilgisayarlarda vidalarda mavi bir boya oluyor acildigi anda o mavi boya kalkiyor bilgisayar teknik servisleriyle icli disli oldugum icin az cok bilgim var ama umarim anlamazlarda yaparlar tabiki [emoji4]

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Hocam vidalari degistirmek bir yana bazi bilgisayarlarda vidalarda mavi bir boya oluyor acildigi anda o mavi boya kalkiyor bilgisayar teknik servisleriyle icli disli oldugum icin az cok bilgim var ama umarim anlamazlarda yaparlar tabiki [emoji4]
Tamda onu soracaktım hocam.
Altında mavi boya var benimkinde.Anlarlar mı acaba?
Olmadı mavi bir spray alıp uzaktan sıkarım.Anlamazlar belki.Anlasalar da emek var diye saygılarından yaparlar artık.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Tamda onu soracaktım hocam.
Altında mavi boya var benimkinde.Anlarlar mı acaba?
Olmadı mavi bir spray alıp uzaktan sıkarım.Anlamazlar belki.Anlasalar da emek var diye saygılarından yaparlar artık.
Evet ordan anlayabilirler spray konusu mantikli ama ugrastiginiza degmez gonderin gitsin okadar derinine bakmazlar herhalde

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Ne yaparsan yap anlaşılır.

rawbick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Selamlar,
Yaklaşık 10ay önce bilgisayar çok ısındığı için içini açıp temizlemiştim ve fanı baya kirliydi tabii.Fakat ne kutuda ne kasanın altında ''Kapak açıldığında servis dışı kalır'' yazmıyordu.Bende buna dayanarak açmıştım.Şuanda laptopun harddiski bozuldu ve ortada kaldım.Ne harddiske nede SSD'ye verecek param yok(tınne:tearsofjoy:).Sizce laptop servis dışı kalmışmıdır?
Afedersiniz ama kasanın altındaki vidası folloş olmuş.Bu sorun yaratır mı?(Markası LenovoG50-45)
Kasanın fotoğrafını masaüstü'ne geçtiğimde yoruma atacağım.

Teknik servise telefon aç sor en doğru cevabı alırsın.