Laptop seçimi

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu ikisi arasında tabi ki toshiba ama fiyatları arasında fark var, o da göz önünde bulundurulmalı..

lomiore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlar için teşekkür ederim.
Max. sistem belleğimi gelecek kullanımında 8 GB ile sınırlandırmak istemediğim için elemek zorunda kalıyorum. Onun dışında güzel ve uygun.

Bu ikisi arasında tabi ki toshiba ama fiyatları arasında fark var, o da göz önünde bulundurulmalı..
Öncelikle toshiba modelini çok az daha uygun fiyata elime geçireceğim. Temsili olarak yolladım.
Artılar eksiler olarak sıralıyayım o zaman.
Asus'ta ram daha yüksek. Ama sonuçta ihtiyaç halinde ram eklenebilir Toshiba'ya da.
Asus daha hafif. Laptop'ı genel olarak taşıma ihtiyacı hissedeceğim.
Asus ekran çözünürlüğü daha yüksek.
Asus ekran kartı belleği daha yüksek.
Toshiba'da HDD 7200 RPM hızında. SSD'lerin çıktığı dönemde o modellere para vermiyor bile olsam 5400 RPM'lik HDD almak ayıp gibi geliyor. Ama sonuçta ihtiyaç halinde HDD eklenebilir.
Toshiba'da ekran kartı işlemcisi, üst model ve test sonuçlarında asus'un ki ile arasında ki fark'ı yüksek buldum.
Toshiba'nın tasarımını da sevdim.

Aklıma takılan bir diğer nokta da, diğer marka ve modellerden daha fazla ana kartı yanıp kullanılamaz hale gelen Toshiba Qosmio duymuş olmam.

muhahmtok

Asistan
Reaksiyon puanı
0
masaüstlerinde bile en fazla 8gb tavsiye ediyorlar ama tercih senin 16 32 çık çıkabildiğin kadar :)