Laptop Şarj Olmuyor %0'da Kaldı

Bu konuyu okuyanlar

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Lenovo ideapad 300 modelli laptobum ile dün akşam youtube da video izlerken laptobumun şarjı bittiğinden kapandı. Şarja takıp kullanmaya devam ettim, şarja takmamdan yarım saat sonra şarjımın hiç olmadığını ve şarj bölümünde %0 kullanılabilir, prize takılı şarj oluyor ibaresini gördüm. Laptobumu kapatıp şarj olmasını bekledim lakin hiç şarj olmamıştı. Ancak şarja takınca açılıyordu laptobum ama açıldıktan sonra şarjdan çekince çalışmaya devam ediyordu ve uzun süre kullandım %0'da. Sabah olduğunda ise hiçbir şekilde prize takmadan kullanamaz oldum. prizi çektiğim anda cihazım kapanıyor. İnternette yapılan çözüm yollarının nerdeyse hepsini denedim ancak laptobumun bataryası bütünleşik olduğu için batarya çıkarılması geren çözümleri deneyemedim. En sonunda bilgisayarımı söküm bataryayı kablo bağlantısını kesip tekrar bağladım ancak hala durum aynı. Kısacası ben bu işi nasıl çözerim. Bataryamın sağlam olduğunu biliyorum çünkü akşam 2-2.5 saat video izledim ve hiçbir sıkıntısı yoktu. Son olarak normalde şarj olurken uzun aralıklarla yanıp sönen ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ya batarya sorunlu yada ada adaptör gidik (=
Batarya sökülü iken şarz adaptörü pc yi çalıştırıyor ise sorun bataryadır diyebiliriz.

Tryfare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
adaptörün yada şarz makinesinin kablosu bozuk

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hocam pc kapandığına göre sizin şarjın azalmasından haberiniz olmamış . Şarj ayarlarına gidip düşük pil bildirimi ayarına bi bakın . Eğer bildirimi açık işaretlediyseniz batarya sağlam diyil . Bildirim kapalıdaysa sorunu bulmak için bildirimi açın . Eğer pc açıldığında windowsdan hata alıyosanız 601 gibi o zaman internette o hata kodunu araştırarak sorunun ne olduğunu çöze bilirsinizki aynı durum bendede olmuşdu . Hata koduyla Bataryanın neredeyse bittiğini öğrendim . Zaman zaman değişiklik yapar . Bazen 0% olurken ilerlen zamanlarda 100% göstere biliyorki buda şarjta olduğu zaman tabiki . Bataryadan kaynaklanıyor diye düşünüyorum .

Joker and vfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam sorunun çözümünü buldunuzmu aynı sorunu bende yaşıyorum

Bedir2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim aynı sorunu bende yaşadım chipset güncelleştirmesi yaptığım anda dolmaya başladı bı dene sende

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Benim pc dede olmuştu bataryayı değiştirmeniz lazım benimki her dakka 96 yazıyodu