Laptop Şarj Işıği Yanıyor Ama Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
70
Merhaba
Lenovo IdeaPad s145 Laptopumu dün gece uyku moduna alıp kapağını kapadım sabah açtığım zaman açılmıyordu şarj ışığı yanıyor çıkarıp taktığımda ama Power tuşuna basıyorum hiç bir tepki yok arkadaşlar nasıl acabilirim kapağı söküp anakarta bisey deydirip açma yöntemi varımdır yardım edin

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
(Ben sadece öneri yapıyorum, işe yaramayabilir)
1. Yöntem: Güç tuşuna en az 30 saniye basılı tuttuktan sonra açmayı deneyin.
2. Yöntem: 1. Yöntem olmazsa bataryayı çıkarın, bir daha takın. Şarja takıp bir daha deneyin.
3. Yöntem: 1. Ve 2. Yöntemler işe yaramazsa bir bilgisayarcıya götürün.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
(Ben sadece öneri yapıyorum, işe yaramayabilir)
1. Yöntem: Güç tuşuna en az 30 saniye basılı tuttuktan sonra açmayı deneyin.
2. Yöntem: 1. Yöntem olmazsa bataryayı çıkarın, bir daha takın. Şarja takıp bir daha deneyin.
3. Yöntem: 1. Ve 2. Yöntemler işe yaramazsa bir bilgisayarcıya götürün.
Bunlara katılmakla beraber, bilgisayarcıya değil servise gönderin zaten henüz 1 yıl olmuş. Bir sorunu varsa halletmek zorundalar.

Reaksiyon puanı
70
Bunlara katılmakla beraber, bilgisayarcıya değil servise gönderin zaten henüz 1 yıl olmuş. Bir sorunu varsa halletmek zorundalar.
Hocam 40 saniye basılı tuttum olmadı batarya içe gömülü çıkmıyor ve ben önceden laptopun içini açmıştım servisin alacağını sanmiyroum

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Hocam 40 saniye basılı tuttum olmadı batarya içe gömülü çıkmıyor ve ben önceden laptopun içini açmıştım servisin alacağını sanmiyroum
O zaman ya laptopun içini açıp, bataryayı çıkarıp, bir daha takın.
Ya da yukarıda da dediğim gibi bir bilgisayarcıya götürün.

oGShan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba
Lenovo IdeaPad s145 Laptopumu dün gece uyku moduna alıp kapağını kapadım sabah açtığım zaman açılmıyordu şarj ışığı yanıyor çıkarıp taktığımda ama Power tuşuna basıyorum hiç bir tepki yok arkadaşlar nasıl acabilirim kapağı söküp anakarta bisey deydirip açma yöntemi varımdır yardım edin
Aynı sorun benim hp bilgisayarımda vardı. 2 gün bekledim sonra açtım fakat açtığımda bu sefer güç ışığı söndü fakat bilgisayar çalışıyordu. Kapattığımda ise saçma bir şekilde güç ışığı yanık kalıyordu ama bilgisayar kapanıyordu. Sonra yaklaşık 10 gün sonra güncelleme geldi bütün sıkıntı düzeldi. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir böyle bir olay yaşadığım için söylüyorum yaşamasam saçma gelebilirdi.

Reaksiyon puanı
70
O zaman ya laptopun içini açıp, bataryayı çıkarıp, bir daha takın.
Ya da yukarıda da dediğim gibi bir bilgisayarcıya götürün.
Olmadı çıkarıp taktım bilgisayarciya götürme şansım yok bizimkiler izin vermez
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevap verin nolur

Son düzenleme:

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Olmadı çıkarıp taktım bilgisayarciya götürme şansım yok bizimkiler izin vermez

Cevap verin nolur
Ailene yine de söyle. Belki yeni bi bilgisayar alırlar ya da bilgisayarcıya götürebilirler. Şansını dene bence.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Güç tuşunda sorun olabilir. Eğer yoksa anakart arızası diye düşünüyorum. İçini açabilirseniz kabloları kontrol edin. :)

Reaksiyon puanı
70
Güç tuşunda sorun olabilir. Eğer yoksa anakart arızası diye düşünüyorum. İçini açabilirseniz kabloları kontrol edin. :)
İçini açtım ana anlamadım

Ailene yine de söyle. Belki yeni bi bilgisayar alırlar ya da bilgisayarcıya götürebilirler. Şansını dene bence.
Bu son bilgisayarın daha almıyoruz demişlerdi

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Reaksiyon puanı
70
Gerçekten bilgisayarın açıldıkça çok güzel. Hayırlı olsun o zaman. ?

Gerçekten açıldığına sevindim. :)
fakat açma kapama tuşu bozulmuş güncelleme yapamıyorum güncelle dediğimde laptop yeniden başlıyor fakat güncellenmiyor bu yandaki reset tuşuna basarak açarsam bi sıkıntı olurmu ve uyku moduna girince geri açılmıyor kapanıyr

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
fakat açma kapama tuşu bozulmuş güncelleme yapamıyorum güncelle dediğimde laptop yeniden başlıyor fakat güncellenmiyor bu yandaki reset tuşuna basarak açarsam bi sıkıntı olurmu ve uyku moduna girince geri açılmıyor kapanıyr
Onun hakkında bir bilgim yok maalesef. O yüzden yanlış bir şey söyleyip, sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Ufuk321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
reset tuşuna basıp açtığın zaman laptop sıfırlanmadı demi?