Laptop oyunlarda çok hızlı ama günlük kullanımda çok yavaş

Bu konuyu okuyanlar

ImHoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar öncelikle şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim;

Benim bir laptobum var Lenovo İdeapad 700 özellikleri şu şekilde (İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB DDR4-1TB HDD-15.6"-GTX950M 4GB-W10)
Sorun şu ki gayet güzel hızlı bir pc cs go da son ayarlarda kasmadan oynatıyor daha önce kastığı veya oynamadığım bir oyun olmadı gta 5 de aynı şekilde ayarları optimize ettikten sonra her oyun oynanıyor.
Fakat pc açılması tam bir felaket neredeyse 5-6 dakikada açılıyor 5-6 dakika kendine gelmesi gerekiyor günlük kullanımda da bir hayli yavaş çalışıyor tarayıcı açmak bir program başlatmak gibi konularda. Yine oyunların açılmasında oldukça yavaş fakat oyun içinde bir sorun olmuyor, oyunlarda bu kadar sorunsuz olup da günlük kullanımda bu derece zorlanması benim garibime gidiyor.
Birde garip bir hata alıyorum Gelişmiş Güvenlik Güvenlik Özellikli … Güvenlik Duvarına girmeye çalıştığımda yönetici yetkisi olmadığı için kullanamazsınız diyor birçok başka sistem uygumalarında da aynı sorun var. Admin hesabını aktif edip giriyorum işlemleri oradan yapıyorum fakat kullandığım hesap da admin çözemedim çok araştırdım.
Yapabileceklerim nelerdir neler yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
SSD almanız gerekiyor. Çözüm basit.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Maalesef ya. HDD'den o olay :( aynı sorun bende de var. Oyunlarda çok iyi günlük kullanımda kasiliyor. Biraz overclock yapabilirsin aslında. Günlük kullanımda bende gelişim sağladı. Fakat oyunlarda tavsiye etmiyorum.

ImHoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki 1000₺ yi pek geçmeyecek hangi SSD yi önerirsiniz benim işimi ne görür yada, öyle çok ağır oyunlar oynamıyorum oyunlarla sıkıntım da yok hatta hızından memnunum sadece günlük kullanıma iyi gelecek birşey olabilir

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Peki 1000₺ yi pek geçmeyecek hangi SSD yi önerirsiniz benim işimi ne görür yada, öyle çok ağır oyunlar oynamıyorum oyunlarla sıkıntım da yok hatta hızından memnunum sadece günlük kullanıma iyi gelecek birşey olabilir