Soru Laptop oyundaysan şarjı eksiliyor

Bu konuyu okuyanlar

Eren5325

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen pazartesi yeni bir laptop aldım. Gece yatarken hariç hep şarjda kullanıyorum ve hem bilgisayarın kendi programından en yüksek performansa ayarlı hem Windows’tan hem de GeForce experience dan ayarlar her şeyi en yüksek performansa almaya göre ayarlı. Dün 90 dakika gta 5 online oynadım şarjım 97ye inmişti hemen ardından ara vermeden 2 saat csgo oynadım. Şarjım 91e kadar inmiş. Bu normal midir ? Not : masaüstünde takılırken basit uygulamalar veya basit oyunlar açıkken şarj hep %100de kalıyor hatta after effects 2022de edit yapıyorum onda bile %100de kalıyor ama zorlayan oyunlarda böyle bir şarj düşmesi oluyor bugün de 60-70 dakika gta 5 online oynadım şarjım 87ye kadar düştü bu sefer bu kadar düşmesinin sebebinin hoparlör olduğunu düşünüyorum. Normalde hoparlöre bağlı oynarım laptopun kendi hoparlörünü kullandım ve ses fulldü.) İki olay da normal midir lütfen birisi aydınlatsın beni. Ayrıca cmdden Powercfg -energy diye bir komutla batarya sağlığımın %100 olduğunu öğrendim ama yine de bu düşüş normal midir diye aklıma takıldı.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Normaldir şarjda kullanmanızda sorun yaratmaz yeni nesil bilgisiyarda şarj %100olunca başka şeylere yönlendiriyor