Laptop nasıl hızlandırılır ?

Bu konuyu okuyanlar

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dostlarım elimde 2013den kalma ve hala kullandığım pc nasıl daha iyi hale getirebilirim 7 yıldır açılmayan kapalı kutunun içini temizlemek istedim fakat sonrasında arka panelde çıkartma ile alakalı bir kaç sorun yaşadım ve ssd de taktırmak için bir bilgisayarcıya gideceğim , neden hala bu pc ile uğraşıyorsunuz dersenizde seneye pc toplayacağım şuan ki pcyi kullanma amacım daha çok online dersler için fakat oyunda oynuyorum oyunlarda fps değerim kötü olsada şimdilik idare ediyorum

Şimdi gel gelelim ne yapabilirim aklımda cd romu çıkartıp oraya dönüştürücü + ssd takmak var termal macun değişimi var aklınıza gelen başka yöntemler var mı yaptığım işlemler sonucunda olumlu yanıt alabilirmiyim

Not: Ekran kartı driverini güncelledikten sonra pcm 60 C -85 C arasında geziyor normal mi
Elimdeki laptopun sistem özellikleri
Amd A-4 5000 1,5 ghz
Amd radeon HD 8330
4 gb ram
520 gb hdd

Dostlarım bana yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz

Reaksiyon puanı
3,027
Bunu geçenlerde bana bir arkadaşım sordu, direk SSD al dedim. Başta ikna etmek zor oldu RAM alsam daha iyi değil mi diye ama şuan duacım oldu. SSD sisteminin hızına doğrudan 3-5 kat etki eder. Isınma sorununa karşılık iç temizlik yapıp termal macun değişimi yapabilirsin.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Birde 4 lük ram daha taktır bütçen varsa.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
teşekkür ederim dostlarım ssd konusnda karara vardım ramı düşünürüm