Laptop konusunda kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
MSI fanboyu değilim ki? Lenovo'da alınabilir bu bütçede. Veya ASUS'da alınabilir. MSI en kaliteli dizüstü bilgisayar üreticisi demem fanboy olmam demek değil. Lenovo'da aynı şekilde çok iyi bir dizüstü bilgisayar üreticisi.
Hocam hala neyini reddediyorsunuz? 20K ya 2070 Super fırsat yakalayarak 2080 li laptoplar varken 2060 lı laptop öneriyorsunuz. Güç farkını anlatmaya bile gerek yok. Sıf 5 derece soğuk olsun diye bu kadar düşmek ne kadar mantıklı? Belki evet yazılım olarak çok önde. Ama başka tercihler varken bu kadar düşük laptop almak saçma. Eğer başka öneriniz varsa buyrun yani. Sıf msi almak için yada 10 derece soğuk olsun diye 10K Tl fazla veriyoruz.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
siz de demişsiniz. Buna göre MSI da şans işi. Ki monsterler da samsung ssd kullanmakta bu verdiğiniz örneğe göre.
Bu konu ile ilgili çok güzel bir video var.
Kendisi birçok dizüstü bilgisayarı almış kullanmış bir bilgisayar mühendisi.
Sizce Samsung bir SSD de sorun olma ihtimali mi fazla TurboX bir SSD de mi?

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Hocam hala neyini reddediyorsunuz? 20K ya 2070 Super fırsat yakalayarak 2080 li laptoplar varken 2060 lı laptop öneriyorsunuz. Güç farkını anlatmaya bile gerek yok. Sıf 5 derece soğuk olsun diye bu kadar düşmek ne kadar mantıklı? Belki evet yazılım olarak çok önde. Ama başka tercihler varken bu kadar düşük laptop almak saçma.
Sadece soğukluk değil içinde kullanılan termal macundan anakarta kadar hatta kullanılan adaptöre kadar birçok etken var. Kasa kalitesi olarak sadece uzaktan bakmaktan bahsetmiyorum.
MSI GE66 Raider 10SF-289TR Notebook Buyurun MSI'ın 2070'li 20k TL civarında bir bilgisayarı. Benim attığım bilgisayar ince ve hafifti o yüzden pahalı ve 2060 vardı.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bu konu ile ilgili çok güzel bir video var.
Kendisi birçok dizüstü bilgisayarı almış kullanmış bir bilgisayar mühendisi.
Sizce Samsung bir SSD de sorun olma ihtimali mi fazla TurboX bir SSD de mi?
Videoyu izledikten sonra çok daha haklı olduğumu düşünüyorum. Belki Msi Samsung olsa bile Monster gibi bir marka TurboX kadar kötü değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece soğukluk değil içinde kullanılan termal macundan anakarta kadar hatta kullanılan adaptöre kadar birçok etken var. Kasa kalitesi olarak sadece uzaktan bakmaktan bahsetmiyorum.
MSI GE66 Raider 10SF-289TR Notebook Buyurun MSI'ın 2070'li 20k TL civarında bir bilgisayarı. Benim attığım bilgisayar ince ve hafifti o yüzden pahalı ve 2060 vardı.
Yinede bu fiyata 2070 Super laptoplar hala mümkün. Ki laptop 15.6 inç. 17.3 inç laptoplarda var.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Videoyu izledikten sonra çok daha haklı olduğumu düşünüyorum. Belki Msi Samsung olsa bile Monster gibi bir marka TurboX kadar kötü değil.
Bana fanboy diyorsunuz ama fanboy olan sizsiniz bence. Bu düşüncenize göre Macbook tamamen gereksiz diyebilir miyiz? Veya Monster 2070 ve performans işlemcisi sayesinde Macbook'dan daha uzun ömürlü diyebilir miyiz?

Yinede bu fiyata 2070 Super laptoplar hala mümkün. Ki laptop 15.6 inç. 17.3 inç laptoplarda var.
Farkında mısınız arkadaş taşımak istiyor? 17.3 inç laptoplar sizce rahat taşınabilir mi? Bence taşınamaz.

Konuyu daha fazla uzatıp laf anlatmaya çalışmayacağım arkadaş zaten bu fiyata Monster almayacağını belirtmiş. Benim fikrim 10 kat daha iyi bir kalite için MSI almanız yönünde olacaktır.

Bir arkadaş nedense tüm mesajlarıma gülüyor :). Neden güldüğünü de biliyorum ama neyse...

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bana fanboy diyorsunuz ama fanboy olan sizsiniz bence. Bu düşüncenize göre Macbook tamamen gereksiz diyebilir miyiz? Veya Monster 2070 ve performans işlemcisi sayesinde Macbook'dan daha uzun ömürlü diyebilir miyiz?

Farkında mısınız arkadaş taşımak istiyor? 17.3 inç laptoplar sizce rahat taşınabilir mi? Bence taşınamaz.

Konuyu daha fazla uzatıp laf anlatmaya çalışmayacağım arkadaş zaten bu fiyata Monster almayacağını belirtmiş. Benim fikrim 10 kat daha iyi bir kalite için MSI almanız yönünde olacaktır.
Açıkçası 17 inç laptoplar çok rahat taşınır. 2.5KG bir oyun laptopu için oldukça iyidir. Ki burda kendinize laf sokmuşsunuz. Macbook uzun ömürlüdür ama oyun oynananamaz. Yoksa macbooklar en kaliteli laptoplardır. Ama arkadaş laptoptan oyun oynamak istemekte bu yüzden alınamaz. Ki ben şahsi fikrimi belirttim. Şu an en iyi f/p ürünler monsterda ve alınabilir. Ki arkadaşa özelden de yazdım. Ayrı ayrı 10 tane farklı markalardan laptoplar var. İçinde MSİ laptoplar var ayrı mesele. Monster istemezse Asus ROG ve Omen serisine yönelmesi MSI ya göre çok daha iyi bir tercih olacaktır. Konuyu daha uzatmaya gerek yok. diyeceğimi dedim. MSI lar fiyatına göre kazıktır. güzel modelleri de vardır. konuyu uzatacak olan siz olacaksınız bu yüzden konuyu bırakıyorum. Arkadaş istediğini alır. MSI alırsa 5-6 yıl sonra az performans veriyor diyecek ve 6 yıl önce aldığı laptoptan pişman olacak. Son sözüm bu iyi günler.

Reaksiyon puanı
1,338
Macbook M1 şimdi alma o 20 k yı altın yap şimdi yada dolar gelecek sene al bence yeni modeli çıkınca

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Açıkçası 17 inç laptoplar çok rahat taşınır. 2.5KG bir oyun laptopu için oldukça iyidir. Ki burda kendinize laf sokmuşsunuz. Macbook uzun ömürlüdür ama oyun oynananamaz. Yoksa macbooklar en kaliteli laptoplardır. Ama arkadaş laptoptan oyun oynamak istemekte bu yüzden alınamaz. Ki ben şahsi fikrimi belirttim. Şu an en iyi f/p ürünler monsterda ve alınabilir. Ki arkadaşa özelden de yazdım. Ayrı ayrı 10 tane farklı markalardan laptoplar var. İçinde MSİ laptoplar var ayrı mesele. Monster istemezse Asus ROG ve Omen serisine yönelmesi MSI ya göre çok daha iyi bir tercih olacaktır. Konuyu daha uzatmaya gerek yok. diyeceğimi dedim. MSI lar fiyatına göre kazıktır. güzel modelleri de vardır. konuyu uzatacak olan siz olacaksınız bu yüzden konuyu bırakıyorum. Arkadaş istediğini alır. MSI alırsa 5-6 yıl sonra az performans veriyor diyecek ve 6 yıl önce aldığı laptoptan pişman olacak. Son sözüm bu iyi günler.
Geleceği bilemeyiz, iyi günler.

Reaksiyon puanı
12
Öncelikle merhaba, ben yazın bir bilgisayar almayı düşünüyorum, seneye Lise 1 olacağım , acaba hangi bilgisayarı almalıyım, ince olması çok iyi olur ve şarjı uzun gitmesi lazım. Macbook Pro m1 2020 güzel bir laptop ama ben oyun oynamayı da seviyorum beni oyun konusunda üzer mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada laptopun beni uzun süre götürmesini istiyorum. Macbook pro m1 2020 benim üniversiteye geçince de işimi görür mü ?
Reis bu PC'yi al işinide görürde ama internetten alma çünkü bir kişi almış içinden hıyar çıkmış bakarak al.

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Şimdiden üniversite için bilgisayar alma üniversiteye geçince alırsın o zamana kadar yeni teknolojiler çıkar.

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Benim tavsiyen pro al
Bende onu düşünüyordum ama msi ge66 performans açısından çok iyi oyun konusunda, ve ben bu yaz hep oyun oynayacağım o yüzden, ama Macbook pro m1 alırsam o da iyi ama oyuna bakılırsa msi ge66 baya iyi msi ge66 incelemelerine bi bakın ondan sonra görüşlerinizi yazın

Reaksiyon puanı
12
Bende onu düşünüyordum ama msi ge66 performans açısından çok iyi oyun konusunda, ve ben bu yaz hep oyun oynayacağım o yüzden, ama Macbook pro m1 alırsam o da iyi ama oyuna bakılırsa msi ge66 baya iyi msi ge66 incelemelerine bi bakın ondan sonra görüşlerinizi yazın
Reis bu laptop internetten alınmaz hıyar çıkıyormuş kutudan mağazaya gidip al.Yoksa 20 bin tl hıyar almış olursun.Macbook pro m1 alırsan bilmem yani bence al reis ben kararsızım

theatis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Eğer oyun deneyimini de taşıman gerekmiyorsa oyun bilgisayarı almanı tavsiye etmem. 7000-8000 TL civarında az güç tüketen ama işini gücünü halledebileceğin malzeme kalitesi de iyi olabilecek bir dizüstü almanı kalan parayla da senin için sorun olmuyorsa güzelinden bir kasa toplamanı tavsiye ederim. Yani yer sıkıntın yoksa, şehir dışına ya da başka yerlere uzun süreliğine seyahate çıkıp oralarda da oyun oynaman gerekmiyorsa oyun için kasa toplayıp iş güç için daha az bütçeli bir dizüstü alman senin için daha iyi olur. Ben de 40 gün önce falan 13000 TL civarı bir oyun dizüstü bilgisayarı aldım, açıkçası biraz pişmanım. O süreçte kafam biraz yoğundu ve kasa toplamaya zaman ayıramayacağımı düşündüğüm için direkt dizüstü aldım. Bu konuda düşünmeni tavsiye ederim. Liseye de yeni geçeceğini söylemişsin, eğer evindeysen kasa toplamanı ve oyunlarınla daha bir keyifli zaman geçirmeni tavsiye ederim :)

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
ge66 alabilirsiniz. İlla Macbook almanıza gerek yok.