Laptop Klavyemin Üst Kısmında Bulunan Sayılardan 1-2-3-4 Tuşları ve Ses Kapatma (Mute) Tuşu`nun Işığı Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Merhaba, sorunum şu yönde olacak. HP-15r209nt (Energy Star) model laptobumun sıralı takımdaki (üst kısımda) sayılarda sorun yaşıyorum.
Daha önce de başıma gelmişti, klavyede 1,2,3,4 tuşları çalışmıyor; haricinde diğer tuşlar gayet iyi bir şekilde çalışmaya devam ediyordu. (5-6-7-8-9-0) İnternet üzerinden Keyboard Test denedim. Klavyemde bozuk olan tuşları hiç bir şekilde görmüyordu. 1-2-3-4 tuşlarına basarken ise CapsLock`un ışığı hafif yanıyordu. Ben umutsuzca bilgisayarı kullanırken aradan 3- 4 hafta geçince kendiliğinden çalışmaya devam etti.
Klavyemde çeşitli sorunlar da meydana geliyordu; capslock, ses kapatma mute tuşu çalışmalarına rağmen basınca üstündeki ışık yanmıyordu. Fakat kendiliğinden 1 2 gün içerisinde tekrar düzeliyordu.
Şimdi klavyemde 1 2 3 4 tuşları yine çalışmamaya başladı ve ayrıca ses kapatma [(mute tuşu) F6 üzerinde bulunuyor] tuşunun ışığıda yanmamaya başladı.
Ne kadar denediysem de turuncu ışık yanmadı üzerinde. Fakat mute tuşu çalışıyor. Sesi kapatmasına rağmen sadece ışığı yanmıyor.
Baya uğraştım, tuşları çıkartıp temizledim, yazılım indirdim, güncelledim, sürücüleri sildim- yendien yükledim ama nafile...
Lütfen artık yardım edin cidden yoruldum cebelleşmekten :( Bazıları antivirüs programlarının yüksek düzeyde çalışması sebebi ile de oluyor dediler. Bu ne anlama geliyor bilmiyorum ama Avast Pro Security kullanıyorum. Tüm yetkileri açık. Yorumlarınızı bekliyorum.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Sorun donanımsal ledlerde sorun var .