Laptop Kasasını açıp temizlesem sorun olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Selamlar dostlar,
yaklaşık 3 yıllık Lenovo İdeaPad 510 bir laptopum var bunun kasasını açsam parçalar. vs tozlanmışsa onları temizlesem sorun olur mu?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Zarar vermezsen olmaz. Alttaki ilk kapağı açıp yapabilirsin. Çok fazla dağıtma kendine güvenmiyorsan. Macunu da yenile istersen.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
evde en az 10 yıllık bir laptop var onu rahat temizledim geçen gün o eski diye rahattım da bu bilgisayarım bozulsa sıkıntı olur bu beni 2 yıl götürür daha :)

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Zarar vermezsen olmaz. Alttaki ilk kapağı açıp yapabilirsin. Çok fazla dağıtma kendine güvenmiyorsan. Macunu da yenile istersen.
teşekkürler abi macun yenilemeyi beceremem bir tanıdık bilgisayarcıya gösteririm de temizliğini internetten bakarak yapmayı düşünüyorum son zamanlarda çok ısınmaya başladı niyeyse
Mesaj otomatik birleştirildi:

@selimaksungur1, evet hocam farketmez 14-15 yıllık laptopdada aynı.
teşekkür ederim

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Dikkatli olursan bir sorun olmaz o cihazın bataryası kasanın içinde kasayı açacaksan ilk önce batarya soketini yerinden çıkar sonra temizlik yap..
batarya yok bilgisayarda çıkartmıştık önceden yani babam bilgisayarcıya götürdüğünde çıkartmışlar ben bilmiyordum

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
1 saate temizlerim bir sıkıntı olmaz inşallah :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Dikkatli açmazsan, vida yuvalarına ve menteşeye zarar verirsin. Bu da çok büyük sorunlar oluşturur. Kasadan ekran fırlayabilir.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
evdeki eski bilgisayarı açtım rahatça temizledim ama niyeyse bunu beceremedim sadece 1 vida çıktı çeviriyorum çeviriyorum çıkmıyor vidalar yerinden kırarım diye bıraktım yarın tanıdık bir bilgisayarcıda temizlettireceğim

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Selamlar dostlar,
yaklaşık 3 yıllık Lenovo İdeaPad 510 bir laptopum var bunun kasasını açsam parçalar. vs tozlanmışsa onları temizlesem sorun olur mu?
Sorun olmaz. Aksine düzenli aralıklarla yapılması gereken bir işlem. Fakat deneyiminiz yoksa, yada bilginiz yoksa, bilen birisine yaptırmanızı öneririm. Kendinize güveniyorsanız youtube'da ürünün modelini yazın birçok video var baka baka yaparsınız.
(Not: Dikkatli ve narin olun. Laptop kasaları, tırnakları, vida yuvaları hassastır. Ters bir zorlama da kırılmaya çok müsaittir.)