Laptop Kapanmıyor+Hep Prizde kullanma sorunu

RegoslaX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Dostlar merhaba bugün size 2 tane sorunumu söylemek istedim.
1-Laptopu fiş dışında kullanamıyorum. Fisten çektiğim an kapanıyor.
2-PC kapanmıyor bilgisayari kapat dedikten sonra siyah ekranda kalıyor. Artik ya tustan ya da fişi çekiyorum.
Daha bugün SSD değiştirdim ve format falan attım bu yüzden olabilir mi bilemem.
Teşekkürler arkadaşlar.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
1-Laptopu fiş dışında kullanamıyorum. Fisten çektiğim an kapanıyor.
Bu sorun bir süredir varsa çok büyük ihtimalle bataryanızın ömrü bitmiştir. Aynı sorun benim laptopumda da mevcut.
2-PC kapanmıyor bilgisayari kapat dedikten sonra siyah ekranda kalıyor. Artik ya tustan ya da fişi çekiyorum.
Bu yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor. Ancak sebebinden ve çözümünden emin değilim.

RegoslaX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu sorun bir süredir varsa çok büyük ihtimalle bataryanızın ömrü bitmiştir. Aynı sorun benim laptopumda da mevcut.

Bu yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor. Ancak sebebinden ve çözümünden emin değilim.
Bataryada %99 oluyor çekiyorum gidiyor.Bu sorunu daha dün SSD değişikliği yaptım ve onu laptopu açarken farkettim.
Yazılımsal olarak insanlar denetim masasından hızlı açma modunu kapatın demişler bugün deniycen. Bide driver güncellemesi yapın demişler ama olmadi givi driver güncellemesi

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Bataryada %99 oluyor çekiyorum gidiyor.Bu sorunu daha dün SSD değişikliği yaptım ve onu laptopu açarken farkettim.
SSD değişimi ile bağlantısı olduğunu her ne kadar düşünmesem de emin olamıyorum. Umarım sorunlarınız en kısa zamanda çözülür :)

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Yazılımsal olarak insanlar denetim masasından hızlı açma modunu kapatın demişler bugün deniycen. Bide driver güncellemesi yapın demişler ama olmadi givi driver güncellemesi
Bataryanın bağlantıları düzgün yapılmamış olabilir mi?

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,272
Batarya ölü olabilir.Bende o sorun diğer pc'de vardı ama şimdiki pc'de yok ama benimde batarya ölü
pil.PNG