laptop kapanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

panteras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar sayın arkadaşlar benim son zamanlarda başıma gelen şöyle bir olay var laptobum arasıra düzensiz aralıklarla kapanıyor tak diye.üzerinde bataryası var ve prizde kullanıyorum buna rağmen elektrik kesintisi gibi kapanıyor bi çok şey denedim çözemedim bu konuyla alakası olan var mı ?Laptobum 4 yıllık hiç servise gitmedi.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Belkide sorun hiç servise gitmemesinden kaynaklanıyordur?
Bilgisayarınız çok ısındığı için ya da çok yüklenildiği için kapanıyor olabilir, içini temizlemeyi ya da format atmayı deneyin.İkisini birden yaparsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz.
4 senelik olduğu için termal macunu da kurumuş olabilir, siz iyisimi bir servise gönderin.

panteras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için teşekkürler. Fakat belirtmeyi unutmuşum format attım düzelmedi ayrıca termal macun daha 2 ay önce sürüldü ve de bazen daha bilgisayarı ilk başlatırken kapanıyor yüklenmekle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
İlginiz için teşekkürler. Fakat belirtmeyi unutmuşum format attım düzelmedi ayrıca termal macun daha 2 ay önce sürüldü ve de bazen daha bilgisayarı ilk başlatırken kapanıyor yüklenmekle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Bunun nedeni içinin çok tozlu olması olabilir siz yine de bir servise gönderin detaylı incelesinler.Aman içini temizlemeyi kendiniz denemeyin!
Hem servis dışı kalabilir hemde yeterli bilgiye sahip değilseniz anakarta ya da bileşenlere zarar verebilirsiniz.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bir de bilgisayardan bataryayı söküp sadece kabloya bağlayarak çalıştırmayı deneyin?

panteras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece kabloylada denedim yine aynı sorun oldu sanırım servis konusunda haklısınız.

Son mesajlar