Laptop kapağı kapalıyken harici monitörde kullanmak zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ben çoğu zaman laptobun kapağını kapatıp harici monitörde kullanıyorum. Bazen oyun oynuyorum ve bilgisayar haliyle ısınıyor. Bu şekilde kullanmamın ekrana bir zararı olur mu sıcaklıktan dolayı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben çoğu zaman laptobun kapağını kapatıp harici monitörde kullanıyorum. Bazen oyun oynuyorum ve bilgisayar haliyle ısınıyor. Bu şekilde kullanmamın ekrana bir zararı olur mu sıcaklıktan dolayı? Sıcak hava arkadan atılıyor, klavyenin olduğu kısımda bir ısınma olmuyor ama yine de ağır oyunlar oynadığımda çok hafif bir sıcaklık oluyor.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Eğer Isınma sorunu yaşıyorsan Laptop Soğutucu'su alabilirsin.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Eğer Isınma sorunu yaşıyorsan Laptop Soğutucu'su alabilirsin.
Hayır ısınma sorunu yok. Oyun oynarken 70-80 C arasında geziyor. Laptop kapağı kapalı olduğu için ister istemez ona da etki ettiğini düşünüyorum. Bu yüzden laptop ekranına bir zarar gelir mi gelmez mi onu merak ediyorum.

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
zarar verceğini düşünmüyorum ama tavsiyem oyun oynadıktan sonra ekranınız ne kadar ısınmış kontrol etmeniz. Kontrol ettikten sonra ısınması normal ise zarar vermez, eğer fazla ise bir çözüme gidebilirsiniz.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Bende Bir ara kapağı kapalı kullanmıştım bi sorun olmadı muhtemelen sende de olmaz. İyi günler