Laptop kamerasının içinde kırmızı ışık var

Bu konuyu okuyanlar

Serk360

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Başlıktan da anladığınız gibi laptobumun webcaminde kırmızı ışık yanıyor
Bilgisayarım:
Casper Nirvana F650
Windows 10 Pro

Bilgisayarıma her zaman cs go hileleri indiriyordum ve antivirus programım izin vermediği için onu kapatıyordum şimdi ise şüphelendiğim bir şey var acaba izleniyor muyum?
Bu ışık bilgisayarım kapalı olsa bile yanıyor ve sadece bir açıdan baktığımda yani bilgisayarımı geniş açıyla tuttuğumda içindeki kırmızı ışığı görebiliyorum aldığım önerilerden ötürü laptobumu sıfırladım hala ışık gözüküyordu ve bildiğiniz gibi hileler insanda bağımlılık yapıyor cs go hilelerini kullanmaya devam ettim
İzlediğim bir video da bilgisayarın ekran kartını kullanarak bitcoin mining yapıldığını öğrendim bunun sebebi de kullandığım hilelermiş

Şimdi ise ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin laptobum hacklendiyse nasıl karşı koyar ya da engel olurum ya da en azından izlenmeme ve dinlenme me nasıl engel olurum?

Şunu denedim aygıt yöneticisinden webcami ve mikrofonu devre dışı bıraktım ancak hiç bir faydası olmadı hala ışık yanıyor

size fotoğrafını göndermek isterdim ama nasıl bi lanet ışıksa kameram onu göremiyor ama gözle görülüyor

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Ne ekersen onu biçersin arkadaşım , Oyunlarda hile yapmak haksız kazançtır ve rezil bir durumdur kolsuzluktur , terbiyesizliktir. Bir çok kişi , ben de dahil sinir krizleri geçiriyor hatta donanımına zarar verebiliyor. Dinsel olarak bakarak da kul hakkına girmiş oluyorsunuz. Gidip yarım saat atölye'de aim çalışsan 3-4 güne çok rahat rank atlarsın ama siz hileciler hile açarak kendinizi pro felan sanıyorsunuz kendinizi kandırıyorsunuz. Sadece izlenmeyi bırak bütün bilgilerin çoktan gitmiştir bile karşı tarafa sen uyurken bile neler yaparlar bir düşün , ayrıca mining yaparken ekran kartın çöker 1000 tl fatura gelir vs vs. Format at.

Serk360

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne ekersen onu biçersin arkadaşım , Oyunlarda hile yapmak haksız kazançtır ve rezil bir durumdur kolsuzluktur , terbiyesizliktir. Bir çok kişi , ben de dahil sinir krizleri geçiriyor hatta donanımına zarar verebiliyor. Dinsel olarak bakarak da huk hakkına girmiş oluyorsunuz. Gidip yarım saat atölye'de aim çalışsan 3-4 güne çok rahat rank atlarsın ama siz hileciler hile açarak kendinizi pro felan sanıyorsunuz kendinizi kandırıyorsunuz. Sadece izlenmeyi bırak bütün bilgilerin çoktan gitmiştir bile karşı tarafa sen uyurken bile neler yaparlar bir düşün , ayrıca mining yaparken ekran kartın çöker 1000 tl fatura gelir vs vs. Format at.
haklısın

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Umarım bir daha böyle çocukça bir davranışda bulunmazsın. Rank atlamak önemli bir şey değil. Önemli olan insanın içindeki yeteneği geliştirmektir. Kendin ol önce Global olsan ne olacak dünya mı kurtaracaksın ? Eninde sonunda hile yaptığın ortaya çıkacak veya sonsuza kadar saklayamayacaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hilesiz oynayanların szin karşınızda çaresizce ölmeyi beklediği gibi çaresizsin evett
Çok iyidi usta

Serk360

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir anlık hevesle hile açtık yani büyütecek bişey yok bunda zaten hile hala bilgisayarımda ama kullanmıyorum neden çünkü yanlış olduğunun farkına vardım bu kadar üstüme gelmenize gerek yoktu ben buraya anlayışlı insanların bana yardım edeceğini düşündüğüm için geldim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yaşım küçük olmasa bu oyunlara gelmezdim

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Merhaba
Bilgisayarım:
Casper Nirvana F650
Windows 10 Pro

Bilgisayarıma her zaman cs go hileleri indiriyordum ve antivirus programım izin vermediği için onu kapatıyordum şimdi ise şüphelendiğim bir şey var acaba izleniyor muyum?
Bu ışık bilgisayarım kapalı olsa bile yanıyor ve sadece bir açıdan baktığımda yani bilgisayarımı geniş açıyla tuttuğumda içindeki kırmızı ışığı görebiliyorum aldığım önerilerden ötürü laptobumu sıfırladım hala ışık gözüküyordu ve bildiğiniz gibi hileler insanda bağımlılık yapıyor cs go hilelerini kullanmaya devam ettim
İzlediğim bir video da bilgisayarın ekran kartını kullanarak bitcoin mining yapıldığını öğrendim bunun sebebi de kullandığım hilelermiş

Şimdi ise ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin laptobum hacklendiyse nasıl karşı koyar ya da engel olurum ya da en azından izlenmeme ve dinlenme me nasıl engel olurum?

Şunu denedim aygıt yöneticisinden webcami ve mikrofonu devre dışı bıraktım ancak hiç bir faydası olmadı hala ışık yanıyor

size fotoğrafını göndermek isterdim ama nasıl bi lanet ışıksa kameram onu göremiyor ama gözle görülüyor
ayrıca şunuda unutma bu devirde kimse kimseye bedava çöpünü bile vermiyor bedavaya hile vercekler sana ve içinde zararlı yazılım olmayacakmı bu sadece mucize falan olur

ayrıca kaç yaşındasın

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Neden bu kadar dert bu?Milletin yaşadığı dertlere bak ya 1 kırmızı ışıktan dünyayı ayağa kaldıracaklar.Siz webcami kullanırken izleniyormusunuz?DualBoot kurun öyle deneyin.yanıyomu yanmıyomu

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Al yedeklerini bas format hem pc ye hem hayatına (=

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Kameran devrede iken yanında veya çevresinde uyarı anlamında ışık yanar. Ama direk merceğin içinde olmaz.
Ayrıca "bilgisayarım kapalı iken bile yanıyor" diyorsun. Odanın ışığı ya da sağında solunda bir ışık kaynağı varsa yansıma yapıyor ve seni yanıltıyor olabilir.

MelihSarı00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
(Kanka baya geç oldu kusura bakma) bazı laptopların kamerasının üstünde kaydırmalı bir düğme var elin yanlışlıkla ona değdi ise onu sağa kaydır sorun çözülür. Korkulacak bir şey değil o kaydırmalı düğme kamerayı kapatıyor gizliliği korumak için :) Umarım sorun çözülmüştür ve bence hile kullanma.

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Merhaba
Bilgisayarım:
Casper Nirvana F650
Windows 10 Pro

izlenseniz neden kırmızı ışık yansın :D bu arada hile kullanmayın

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
Merhaba
Bilgisayarım:
Casper Nirvana F650
Windows 10 Pro

bendede var bazen oluyor ama

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Lens olabilir.

intocrates

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
316
Windows'tan kamera uygulamasını aç. Aynı ışık mı yanıyor başka ışık mı?