Yardım Laptop İşlemci sıcaklığı

shadow13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
laptop kasamı temizlemek için açtıktan sonra fanları ve ssd takarak kapattım daha sonrasında ise oyunda işlemci ghz hızım 0.19 kadar düşmeye başladı şuan pek yaşamıyorum fakat valorant oynarken işlemcinin bu kadar ısınması normal mi birde sıcaklıktan yapıyorsa termal macun kaç yılda bir değiştirilir acaba laptobu alalı yaklaşık olarak 1 yıl 3 ay kadar oldu. FOTOĞRAFLAR VALORANT AÇIKKEN ALINAN SICAKLIK DEĞERLERİDİR
Ekran görüntüsü 2024-02-15 111129.png

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,005
En az her bir yılda bir termal macunu yenilemeniz gerekmektedir. Kaliteli bir termal macun almayı unutmayın.

Çözüm

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,236
laptop kasamı temizlemek için açtıktan sonra fanları ve ssd takarak kapattım daha sonrasında ise oyunda işlemci ghz hızım 0.19 kadar düşmeye başladı şuan pek yaşamıyorum fakat valorant oynarken işlemcinin bu kadar ısınması normal mi birde sıcaklıktan yapıyorsa termal macun kaç yılda bir değiştirilir acaba laptobu alalı yaklaşık olarak 1 yıl 3 ay kadar oldu. FOTOĞRAFLAR VALORANT AÇIKKEN ALINAN SICAKLIK DEĞERLERİDİR Ekli dosyayı görüntüle 187905
Termal macun değişmesi lazım, ayrıca cihazın içerisinde fazla toz birikmişte olabilir.

shadow13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Termal macun değişmesi lazım, ayrıca cihazın içerisinde fazla toz birikmişte olabilir.
şuanda laptop boşta sadece internet tarayıcı ve spotify açık ve cpu sıcaklığı 57 derece şuan dediğim gibi laptobu alalı 1yıl 3 ay kadar oldu ssd takdığım zaman fanlarda baya toz vardı onları temizledim. Çünkü işlemciye stress testi ve benchmark testi de yaptığım zaman bir sıkıntı gözükmüyor. Ve şuan bilgisayar tam performansta

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,236
şuanda laptop boşta sadece internet tarayıcı ve spotify açık ve cpu sıcaklığı 57 derece şuan dediğim gibi laptobu alalı 1yıl 3 ay kadar oldu ssd takdığım zaman fanlarda baya toz vardı onları temizledim. Çünkü işlemciye stress testi ve benchmark testi de yaptığım zaman bir sıkıntı gözükmüyor. Ve şuan bilgisayar tam performansta
Tamam hocam macun özelliğini yitirmiş olmalı. Benimde başıma gelmişti.

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,005
Geriye tek bir şey kaldı oda macunu yenilemeniz. Macunu yeniledikten sonra farkı göreceksiniz.