Laptop ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Forum sakinleri iyi akşamlar , laptopa 2. monitörü bağlıyorum YouTube videosunu oraya çekiyorum ve arkama yaslanıp izliyorum ama bunu yaparken pc 75 dereceden hiç düşmedi niye böyle oluyor nasıl çözerin normal sadece laptop ekranı ile izlersem 55 derecelerde falan oluyor
laptopp : MacBook Air 2020 i3
monitör : Asus 24' full hd dümdüz monitör

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Harici bir monitör bağlandığında ısınma artar, çünkü bilgisayar hem kendi ekranına hem de harici ekrana güç veriyor, normaldir.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
nasıl bir çözüm izleyebilir çünkü deli ısınıyor
İmkanın var mı bilemem ama xiaomi (böyle mi yazılır emin değilim :D) mi box diye bir alet var bilirsin belki o televizyondan youtube, twitch, netflix tarzı uygulamalardan istediğini izlemeni sağlıyor belki öyle yapabilirsin laptopu da zorlamamis olursun yoksa laptop sogutuculari deneyebilirsin

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86
İmkanın var mı bilemem ama xiaomi (böyle mi yazılır emin değilim :D) mi box diye bir alet var bilirsin belki o televizyondan youtube, twitch, netflix tarzı uygulamalardan istediğini izlemeni sağlıyor belki öyle yapabilirsin laptopu da zorlamamis olursun yoksa laptop sogutuculari deneyebilirsin
evet çok mantıklı teşekkürler ben bi düşünüyorum hemen bunu

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Termal macun yenilenmesi ve fan temizliği ile ısınma sorununu çözebilirsiniz. Uzun yıllar yapmadıysanız termal macun yenilemesini en geç 2 yılda bir yapmanızı tavsiye ederim (4 yıldır yapmadım benim sistem de ısınıyor benim laptop modelinde fana erişmek için tüm parçaları sökmek gerekiyor henüz o cesareti kendimde bulamadım :D)

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Termal macun yenilenmesi ve fan temizliği ile ısınma sorununu çözebilirsiniz. Uzun yıllar yapmadıysanız termal macun yenilemesini en geç 2 yılda bir yapmanızı tavsiye ederim (4 yıldır yapmadım benim sistem de ısınıyor benim laptop modelinde fana erişmek için tüm parçaları sökmek gerekiyor henüz o cesareti kendimde bulamadım :D)
cihazın 15 günlük olması dışında bir sorun yok :)

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Ne desem bilemedim hayırlı olsun :D

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
marka hp ama modelini bilmiyorum.
HP laptoplarda genelde kolay oluyor fana erişim. Arka kapağı vidalarını sökerek çıkardığınız takdirde fan ve fanın bakır borusu direk karşınızda olacaktır. Oradan fanın içini bir fırça ve soğuk üfleyen fön makinesi yardımıyla temizleyebilirsiniz, vidalarını söküp termal macun kısmını silip yenisiyle değiştirebilirsiniz. Sizinki kadar kolay olsa hemen youtubedan modelimi yazar videosunu izleye izleye yapardım yerinde olsam :)