Laptop internet sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AsfGry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar laptopumda internet sorunum var. Telefonum tabletim vb. Bütün cihazlar wifi ye bağlanıyor fakat Laptop evimdeki wifiye bağlanmıyor bağlansa bile google bile açılmıyor. Telefondan internet yayınca çok iyi hızlı bir şekilde bağlanıyor. Arkadaşlar bence sorun laptopta kaç aydır çözüm bulamadım format atmak istemiyorum ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Böyle bu şekilde konu açılmaz arkadaşım.Laptop marka-model ile işletim sistemini yazar mısın.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Öncelikle bu dosyayı indir.Sonra şu adımları takip sırasıyla takip et;
Bilgisayarıma sağ tıkla > Yönet > Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları kısmına gel.Wireless yazan bir tane olacak ona sağ tıkla;
Özellikler > sürücü > sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara de ve indirdiğin dosyayı seç.Kurduktan sonra cmd yi aç;
netsh int ip reset a.txt
netsh winsock reset
netsh winhttp reset proxy
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

Bunları sırayla yaz.Sonra bilgisayarı yeniden başlat.Modem arayüzünden mac filtreleme yoksa cihaz sorunsuz internete bağlanacaktır.
Eğer internet erişimi sıkıntısı devam ediyorsa, format ta atmak istemiyorsan windows 10'a yükseltebilirsin.Otomatik sürücüleri kendi hallediyor.

AsfGry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle bu dosyayı indir.Sonra şu adımları takip sırasıyla takip et;
Bilgisayarıma sağ tıkla > Yönet > Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları kısmına gel.Wireless yazan bir tane olacak ona sağ tıkla;
Özellikler > sürücü > sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara de ve indirdiğin dosyayı seç.Kurduktan sonra cmd yi aç;
netsh int ip reset a.txt
netsh winsock reset
netsh winhttp reset proxy
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

Bunları sırayla yaz.Sonra bilgisayarı yeniden başlat.Modem arayüzünden mac filtreleme yoksa cihaz sorunsuz internete bağlanacaktır.
Eğer internet erişimi sıkıntısı devam ediyorsa, format ta atmak istemiyorsan windows 10'a yükseltebilirsin.Otomatik sürücüleri kendi hallediyor.
hepsini yaptım bir şey değişmedi zaten günceldi benim wifi driverım. Peki windows 10 yaparsam :C deki programlar silinir mi? bir de laptopu aldığımda win 8 di ben alışamadığım için win 7 yaptırdım bilgisayarcıya sonra gta 5 indirmek için win 8.1 yaptırdım orijinal olmadan win 10 yapar mı?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
peki windows 10 yaparsam :C deki programlar silinir mi? bir de laptopu aldığımda win 8 di ben alışamadığım için win 7 yaptırdım bilgisayarcıya sonra gta 5 indirmek için win 8.1 yaptırdım orijinal olmadan win 10 yapar mı?
C deki programlar silinmez, orijinal olmadan win10 yüklersin ama defender (virüs programı) olmaz.Sonradan OEM key alırsın 50 liraya.

AsfGry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
C deki programlar silinmez, orijinal olmadan win10 yüklersin ama defender (virüs programı) olmaz.Sonradan OEM key alırsın 50 liraya.
Peki nasıl win 10 edinebilirim biraz yardım eder misin?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Dostum uzun uza anlatmak yerine özelden link atayım buradan atamam.Aslında biraz araştırınca basit bir yöntem.

AsfGry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 10 güncellediğim halde sorun çözülmedi.
Modemi bile sıfırladım, artık ne yapacağımı bilmiyorum.

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Belki donanımsal bir hata olabilir ama donanımsal hata olması hiç internete bağlanamaz biraz garip. Tanıdığın çok iyi bilgisayarcılar veya servise götür belki çözülür ama zor