Laptop Hiç Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Kilizaa79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Az önce laptopun klavye kısmına vurdum ve laptop kapandı düğmesine basmama rağmen hiçbir şekilde açılmıyor ve tepki vermiyor.Sorun ne olabilir ?

Not: Bilgisayar Casper Nirvana nb 15/6

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kurtar kendini anakartını çatlatmış olabilirsin yeni notebook al...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Anakarti catlatmak okadar kolay degil tabi iman gucuyle vurduysaniz durum farkli [emoji1]

Laptopun guc isigi falan yaniyor ise icini acin bi bakin belki power tusunun kablosu yuvadan cikmis olabilir .

Laptopun guc isigi yanmiyor ise gene icini acin bu seferde power board inin soketi ayrilmis olabilir.

Tabi bu islemleri teknik bilginiz varsa yapin eger bilmiyorsaniz bir bilgisayarciya gosterin. Iyi forumlar

Kilizaa79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurtar kendini anakartını çatlatmış olabilirsin yeni notebook al...

Daha önce ki laptop un da klavyesine vurmuştum hard disk de sorun oldu ama yine açıliyordu hiç yoktan bu hiç açılmadı
--- Gönderi Güncellendi ---
Anakarti catlatmak okadar kolay degil tabi iman gucuyle vurduysaniz durum farkli [emoji1]

Laptopun guc isigi falan yaniyor ise icini acin bi bakin belki power tusunun kablosu yuvadan cikmis olabilir .

Laptopun guc isigi yanmiyor ise gene icini acin bu seferde power board inin soketi ayrilmis olabilir.

Tabi bu islemleri teknik bilginiz varsa yapin eger bilmiyorsaniz bir bilgisayarciya gosterin. Iyi forumlar

Çok sert vurmadim.Power ışığı dahi yanmiyor fan falan da çalışmıyor.Söktüm çıkmış soket falan da görmedim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sağlam vurmuşsun demek hdd diski sıkışmışsa fazla akım çekip çöküşe neden oluyor da olabilir hddyi söküp dene.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Daha önce ki laptop un da klavyesine vurmuştum hard disk de sorun oldu ama yine açıliyordu hiç yoktan bu hiç açılmadı

Çok sert vurmadim.Power ışığı dahi yanmiyor fan falan da çalışmıyor.Söktüm çıkmış soket falan da görmedim.
Gercekten saglam vurmussunuz ozaman . illaki biyerinde sorun var bir kondansatorun lehimi yada yerinden oynamis bi yol bile soruna neden olabilir incelemek lazim anakarti

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
yada biri senin haberin olmadan onu düşürdü vurnca hasar ortaya çıktı...

Kilizaa79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarti catlatmak okadar kolay degil tabi iman gucuyle vurduysaniz durum farkli
emoji1.png

Çok sert vurmadim.Power ışığı d
Anakarti catlatmak okadar kolay degil tabi iman gucuyle vurduysaniz durum farkli
emoji1.png

Çok sert vurmadim.Power ışığı d
sağlam vurmuşsun demek hdd diski sıkışmışsa fazla akım çekip çöküşe neden oluyor da olabilir hddyi söküp dene.

Çok da sert vurmadim yarın bir söküp takayim
Gercekten saglam vurmussunuz ozaman . illaki biyerinde sorun var bir kondansatorun lehimi yada yerinden oynamis bi yol bile soruna neden olabilir incelemek lazim anakarti

Peki sizce çok maliyetli olur mu bu durumun sonucu
yada biri senin haberin olmadan onu düşürdü vurnca hasar ortaya çıktı...

Sanmıyorum 7/24 ben kullanıyorum :)

radyofon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Batarya uçlarında veya şarj adaptörün ün gitiş kısmında hata olabilir.