Laptop hata veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim 6 yıllık bir lenovo y50-70 laptopum var 3 kere bakıma gitmişti önceden yaklaşık 1 ay önce belirli sotunlar sebebiyle format attım (windows 8.1 di hala 8.1 yükseltmedim) ve sonra pc düzelmeye başladı 20 gün önce falan windows update geldi update yapınca biraz sorun oldu mavi ekran fln ama sonra düzelmişti biraz uğraşınca dün gene update geldi yaptım kapadım
Şu an laptopu açınca lenovo yazısı geliyor mavi ekran (your pc ran into a prpblem) sonra reset atıyor.lenovo yazısı geliyor repair restore falan diyip kapanıyor.açmayı deneyince sadece lenovo yazısı çıkıyor.7-8dk lenovo yazısını bekledim birşey olmadı.kapanmıyorda.kapama tuşuna 10-15 saniye basınca kapanıyor ama.ondan sonra açaesam döngü yine başlıyor...

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Benim 6 yıllık bir lenovo y50-70 laptopum var 3 kere bakıma gitmişti önceden yaklaşık 1 ay önce belirli sotunlar sebebiyle format attım (windows 8.1 di hala 8.1 yükseltmedim) ve sonra pc düzelmeye başladı 20 gün önce falan windows update geldi update yapınca biraz sorun oldu mavi ekran fln ama sonra düzelmişti biraz uğraşınca dün gene update geldi yaptım kapadım
Şu an laptopu açınca lenovo yazısı geliyor mavi ekran (your pc ran into a prpblem) sonra reset atıyor.lenovo yazısı geliyor repair restore falan diyip kapanıyor.açmayı deneyince sadece lenovo yazısı çıkıyor.7-8dk lenovo yazısını bekledim birşey olmadı.kapanmıyorda.kapama tuşuna 10-15 saniye basınca kapanıyor ama.ondan sonra açaesam döngü yine başlıyor...
PC nizi Memtest 86 ve Furmark a sokmanız lazım. Ondan önce UEFI olarak Windows 10 kurun. Ya da UEFI olarak 8.1 tekrar.

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Furnark ve memtest nedir hiçbir fikrim yok ve usb ye windows 10 falan indirecek ikinci pc yok.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Güvenli moda girin daha sonrasında ise sistem geri yükleme yapın ondan sonra ise komut istemine :
SFC /SCANNOW
SFC/SCANHEALT yazın bu iki komuttan sonra bu bilgisayar kısmından yerel diskinize sağ tık yapın üstteki araçlar kısmına basın ordan diskinizi denetlyin

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi sistem recover yapıyorum olmazsa sizin dediğinizi yapacağım.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Şimdi sistem recover yapıyorum olmazsa sizin dediğinizi yapacağım.
sistem kurtarmadan sonra söylediklerimi deneyin birdaha hata vermesin önceki ve şimdiki işletim sisteminiz neydi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistem kurtarma çalışmadı 2 gün önceki noktaya kurtarmayı denedim antivirüs bir dosyaya erişimi engelliyor fln dedi (bende antivirüs yok)

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Sistem kurtarma çalışmadı 2 gün önceki noktaya kurtarmayı denedim antivirüs bir dosyaya erişimi engelliyor fln dedi (bende antivirüs yok)
defenderden bahsediyor olabilir videodakileri deneyin hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

olmassa format öneririm

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güvenli modu açıp system restore atcaktım güvenli mod açında pc düzeldi tekrar yaşarmıyım problemi?
Şimdi sizin dediğiniz komutları falan gircem

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Güvenli modu açıp system restore atcaktım güvenli mod açında pc düzeldi tekrar yaşarmıyım problemi?
Şimdi sizin dediğiniz komutları falan gircem
evet yaşayabilirsiniz bunun için
komut istemine :
SFC /SCANNOW
SFC/SCANHEALT yazın bu iki komuttan sonra bu bilgisayar kısmından yerel diskinize sağ tık yapın üstteki araçlar kısmına basın ordan diskinizi denetlyin

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaptım su an disk scan yapıyor başka birşey gerekmi yoksa soeun tamamen çözüldümü?

Evrensel12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çok teşekkürler şu an bunu PC den yazmanın mutluluğu içerisindeyim :D
hem verilerde kurtuldu.