Soru Laptop harici ekran kartında kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba. Laptopumda intel hd graphics 530 ve gtx950m ekran kartı ve intel i7 6800 işlemci var. Ancak herhangi bir oyun actigimda bu oyun küçük bile olsa gtx 950m ile çaliştığında oyunun açılışından 1-2 dakika sonra laptop direk kapanıyor.

Her şeyini kontrol ettim driver güncelledim, furmark ve cpuid uygulamalarindan testlerini yaptim ısılarını kontrol ettim. Testler ayri ayrı iken kapanmiyor bilgisayar. Fakat birlikte bir oyunda çalismalari gerekirse kapaniyor direk.

Aygıt yöneticisinden Nvidia karti kaldırıp hd graphics ile actigimda herhangi bir kapanma olmuyor. Ancak bu seferde oyun oynanmayacak kadar kötü hale geliyor 8-10 fpslere düşüyor.

Laptop sarjdaykende pildeykende aynı durumlar oluyor. Sizce bu durum neden olabilir? Donanımda mı sorun var yoksa psu da mi anlayamadim. Bir anda kapanmasi sanki şalter atmasi gibi hissettiriyor. Neler yapabilirim yorumlarinizi bekliyorum

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Adminler acaba ilgilenebilir misiniz hiç bir yerde bir çözüm ya da aynı sorunu bulamadım yardım lütfen #admin