Laptop görüntü yenileme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

hasansamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Merhaba bugün bilgisayarcıya gittim termal macun sürdü tüm parçaları söküp fanı temizleyio tekrar taktı vs sonra her zaman ki oyunuma girdim bive ekran titremeye başladı böyle sürekli titriyor fos yüksek olduğu halds monitörle alakalı feğil daha dün hiç titreme yoktu neden olmuş olabilir çözümü nedir hatta laptopta 2 ekran kartı varmış 1inin driveri yoktu yükleyip kurdum belki ondandır diye ama hala geçmedi

hasansamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Oyun oynarken sanki ekran titriyor gibi bir çizgi dalgası var aşağıya doşru sürekli inio çıkıyo sanki fps düşük gibi ama değil. Hani bişey titreyince net gözükmez ya bulanık gözükür öyle diyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Her şey olabilir. Fan vidalarını karıştırmış ve yanlış vida takmış olabilir. Veya tam tersi vidanın birini takmamış ve fanın sallanarak çalışmasına sebebiyet vermiş olabilir (fanda sürtme vs ses geliyor mu)
Veya ekranın bağlantı menteşelerini yağlamış ve ona bağlı bir hassasiyet titreme söz konusu olabilir

hasansamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Her şey olabilir. Fan vidalarını karıştırmış ve yanlış vida takmış olabilir. Veya tam tersi vidanın birini takmamış ve fanın sallanarak çalışmasına sebebiyet vermiş olabilir (fanda sürtme vs ses geliyor mu)
Veya ekranın bağlantı menteşelerini yağlamış ve ona bağlı bir hassasiyet titreme söz konusu olabilir
Yani bilgisayarcıya götürüp yeniden söktürüp taktırayım mı. Orda bir tane daha vida vardı ama aynı gibiydi 2sü faeklı dedi 1 tanesini takmadı bilmiyorum yani

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Menteşe sorunu olabilir. Tekrar götürmenizde ve durumu anlatmanızda fayda var

Son mesajlar