Laptop fan kontrol etme!

Bu konuyu okuyanlar

senceryalciner1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bizim için gerekli uygulama bu. Bu uygulamayı indirip yönetici olarak çalıştırın ve kurun. Sonra açın ve resimdeki yere tıklayın.
Adsız.png

Tıkladıktan sonra "edit" in yerindeki kısma tıklayın. Burası marka marka sıralanmış. Siz kendi markanızı ve modelinizi bulun.
1609229490887.png

Sizin modeliniz yok ise korkmayın benimki de yok. : ) Bu linkte arayın cihazınızı.
nbfc/Configs at master · hirschmann/nbfc · GitHub
Benim cihazım burada da yok maalesef.
Eğer sizinde hiç bir yerde yok ise komut satırına şu kodu girin:
Rich (BB code):
nbfc.exe config --recommend
Orada 7-8 tane cihaz ismi çıkacak. Oradaki bütün cihazları tek tek deneyin.
Benim ki yine olmadı. Ve son çaremiz cihazınıza en yakın cihazı seçin. Bu benim fanı bozar falan demeyin. Çünkü çoğu modelde sadece isim değiştirip oraya koyuyorlar iyi çalıştığı için.
Evet şimdi fanı configi aktif etmeğe geldi.
Configi seçtiniz ama fan hızlanmadı. Çünkü configi aktif etmediniz. Buradan "enebled" kısmını seçin. Benim tavsiyem en sona getirin uygulama kendi ayarlasın. Zaten yeterince yüksek çalıştırıyor.
Adsız.png

Sıra geldi takıntılı insanlara. : )
Laptopun fanı hızlandı fakat laptopun ismi farklı gözüküyor. 1160ET yerine 1260DX gözüküyor. Resimdeki gösterilen yatay 3 çizgiye tıklayın:
Adsısdfds.png

Oraya tıkladıktan sonra config seçili halde iken yandaki edit kısmına tıklayın:
Adsısdfds.png

Şöyle bir ekran karşılayacak sizi:
1609230987828.png

Eğer benim ki gibi direk cihaz gelmediyse resimdeki kısma 1 kere basıp configi seçmeniz yeterli:

dsdfdsAdsız.png

Onuda yaptınız diyelim bir kere "insert model" kısmına basmanız yeterli:
dsdfdsAdsız.png

Onuda yaptınız ve sırada kaydetmek var. Kaydetmek için üstteki "save as" a tıklayın. "save" değil. Tıkladığınız zaman böyle bir şey gelecek:
dsdfdsAdsız.png

Sarı kısma tıklayın ve silin. Kendi modelinizi yazın. Yazdıktan sonra "ok" a tıklayın:
dsdfdsAdsız.png

Evet bunu yaptıktan sonra çıkabilirsiniz.
Şimdi isteyen yapabilir bu dediğimi. Zorunlu değildir.
Şimdi ise kritik sıcaklığı belirleme. Uygulama benimkini 85 olarak ayarlamış ben bunu 75 e çektim.
dsdfdsAdsız.png

Onun üstündeki şeye dokunmayın.

Yapamadığınız kısım olursa yazabilirsiniz.
Konu tamamen bana aittir. Diğer forumlarda yayımlayan benim.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Bildiğim kadarıyla bazı laptoplarda yapmak sıkıntıya sebep oluyor. Sebebi ise şu laptopdaki fan hem otomatik çalışıyor hem manuel olarak. Bu da örneğin 70 derecede %100 fan çalışması gerekiyor, siz manuel olarak 70 derece %50 çalışsın dediniz, bu durumda fan hiç çalışmıyor. Laptop Casper Excalibur G650.

Sorun düzeltilebiliyorsa yazabilirsiniz, hatalı olabilirim.

senceryalciner1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bildiğim kadarıyla bazı laptoplarda yapmak sıkıntıya sebep oluyor. Sebebi ise şu laptopdaki fan hem otomatik çalışıyor hem manuel olarak. Bu da örneğin 70 derecede %100 fan çalışması gerekiyor, siz manuel olarak 70 derece %50 çalışsın dediniz, bu durumda fan hiç çalışmıyor. Laptop Casper Excalibur G650.

Ben %50 çalışsın demedim ki.

senceryalciner1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Onu örnek olarak verdim. Eğer otomatik değerden farklı bir değer yazarsanız bu sorun oluşuyor. Belirli laptoplarda oluşuyor olabilir. Ben sadece Casper Excalibur G650'de yaşadım.

Zaten son kısmı onun için yazdım. 85 den 75. 85 te %100 de çalışıyor iken artık 75 te %100 de çalışıyor. Ben onu kenidim için yaptım isteyen daha farklı değiştirebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

up up