Laptop ekranımda görüntü kırılması oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Prookie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim HP marka laptop ekranım saniyelik olarak bellirli bölgelerde kırılmalar yaşıyor örneğin alttan 15 santim üstten 3 santim arasında uzunlamasına görüntü kırılıyor yeşil çizgiler meydana gelirken diğer yerlerde görüntü devam ediyor bu durum saniyesilik olsa da can sıkıcı bir hal almaya başladı bu durum bazenleri kendi kendine bazenleri benim ekranı kapatıp açarken meydana geliyor . Saniyelik olduğu için resim çekmem mümkün olmuyor ama resim çizerek anlatmaya çalıştım nasıl düzeltebilirim ?
Adsız.png

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Benim HP marka laptop ekranım saniyelik olarak bellirli bölgelerde kırılmalar yaşıyor örneğin alttan 15 santim üstten 3 santim arasında uzunlamasına görüntü kırılıyor yeşil çizgiler meydana gelirken diğer yerlerde görüntü devam ediyor bu durum saniyesilik olsa da can sıkıcı bir hal almaya başladı bu durum bazenleri kendi kendine bazenleri benim ekranı kapatıp açarken meydana geliyor . Saniyelik olduğu için resim çekmem mümkün olmuyor ama resim çizerek anlatmaya çalıştım nasıl düzeltebilirim ? Ekli dosyayı görüntüle 117306
Kardeşim pc yi hiç bi yere vurdun mu yada pixel ölmesi olabilir

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Benim HP marka laptop ekranım saniyelik olarak bellirli bölgelerde kırılmalar yaşıyor örneğin alttan 15 santim üstten 3 santim arasında uzunlamasına görüntü kırılıyor yeşil çizgiler meydana gelirken diğer yerlerde görüntü devam ediyor bu durum saniyesilik olsa da can sıkıcı bir hal almaya başladı bu durum bazenleri kendi kendine bazenleri benim ekranı kapatıp açarken meydana geliyor . Saniyelik olduğu için resim çekmem mümkün olmuyor ama resim çizerek anlatmaya çalıştım nasıl düzeltebilirim ? Ekli dosyayı görüntüle 117306
çift ekran kartlımı
Mesaj otomatik birleştirildi:

galiba ekran kartının ramlerinden biri arızalandı ekran karının onboard olup olmadığını öğren onboard ise geçmiş olsun yeni işlemci alacaksın

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802

resim çekme video at. youtube a yüklersin, linkini de buraya paylaşırsın. ayrıca ısı değerlerini kontrol etmelisin aida64 ile bakabilirsin.

ayrıca marka söylemişsin model yok, modelini de söyle laptobun

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Durduk yere yaptıysa Led ekran anakartı cozurdamış.
Darbe bir ihtimal aklıma giriyor bende de. Darbe almış olabilir ekran bölümü özellikle led anakartı filan.

Yada Led panel kablosu gevşemiş boşalmış yerine iyi oturtmak lazım.

Prookie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
resim çekme video at. youtube a yüklersin, linkini de buraya paylaşırsın. ayrıca ısı değerlerini kontrol etmelisin aida64 ile bakabilirsin.

ayrıca marka söylemişsin model yok, modelini de söyle laptobun
laptop markası hp pavilion 15-bc300nt bu sorunu sürekli yapmadığı için ve yaptığında saniyelik yaptığı için yakalamam zor

çift ekran kartlımı

galiba ekran kartının ramlerinden biri arızalandı ekran karının onboard olup olmadığını öğren onboard ise geçmiş olsun yeni işlemci alacaksın
hayır onboard değil ekran kartım

Durduk yere yaptıysa Led ekran anakartı cozurdamış.
Darbe bir ihtimal aklıma giriyor bende de. Darbe almış olabilir ekran bölümü özellikle led anakartı filan.

Yada Led panel kablosu gevşemiş boşalmış yerine iyi oturtmak lazım.
sıkıntı flex kabloda olabilir mi ekranı aşağı yukarı oynatınca yapıyor genelde