Laptop Ekrana görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

SpyXenon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba. Toshiba Satellite L650 Marka modelli bilgisayarımın içini açıp temizledim. Ancak açtığımda görüntü gelmedi. Fan bir çalışıp bir duruyordu. Ramlerle oynadım, Bios pilini değiştirdim, Ekran kartına ısı uyguladım, Harddiski değiştirdim, Ramleri silgiyle silip temizledim. Anlayacağınız internette var olan her şeyi denedim. Fanın çalışması düzeldi. Bilgisayar artık çalışıp durmuyor tam çalışıyor. Ancak ekrana hala görüntü alamadım. Harici bir monitöre bağlasam dahi vermiyor. En son ekran kartından şüpheliyim. Ekran kartını söksem Onboarddan çalıştırabilir miyim ?

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Temizlerken veri yollarına veya çiplere zarar vermiş olabilirsin.

SpyXenon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Temizlerken veri yollarına veya çiplere zarar vermiş olabilirsin.
Çok nazik ve profesyonel davrandım. Ama içini açtığımda çoğu yerin kırık. Soğutma bloklarının ezik olduğunu falan gördüm Benden önce de baya bir şeyler yaşamış. Güç tuşunun soketi bile kırıktı.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Çok nazik ve profesyonel davrandım. Ama içini açtığımda çoğu yerin kırık. Soğutma bloklarının ezik olduğunu falan gördüm Benden önce de baya bir şeyler yaşamış. Güç tuşunun soketi bile kırıktı.
İçini tekrar açıp soketleri ve kabloları tekrar takın ve ankartı tekrar bir gözden geçirin. Termal macun yenilemesi yapmadıysanız yapın.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,759
Ekran kartınada dikkat vermeniz gerek ekran kartında sıkıntı varsa görüntü gelmesi zor laptoplarda

SpyXenon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İçini tekrar açıp soketleri ve kabloları tekrar takın ve ankartı tekrar bir gözden geçirin. Termal macun yenilemesi yapmadıysanız yapın.
Bu dediklerinin hepsini yaptım. Termal macunu da yeniledim. Sadece şunu fark ettim ekran kartının üzerindeki blok anakarta değiyor. Acaba buradaki bir elektrik olayından çalışamıyor olabilir mi.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Bu dediklerinin hepsini yaptım. Termal macunu da yeniledim. Sadece şunu fark ettim ekran kartının üzerindeki blok anakarta değiyor. Acaba buradaki bir elektrik olayından çalışamıyor olabilir mi.
Kısa devre yapmış olabilir.

SpyXenon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,759
İçindeki statik elektriği almak için yöntem var ama o kasalarda çalışıyor belkide bilgisayar temizlerken sizin elinizdeki statik elektriği alıp bir darbe olarak algılayıp kendini korumaya geçirmiş olabilir

SpyXenon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İçindeki statik elektriği almak için yöntem var ama o kasalarda çalışıyor belkide bilgisayar temizlerken sizin elinizdeki statik elektriği alıp bir darbe olarak algılayıp kendini korumaya geçirmiş olabilir
Böyle bir şey yaşamıyım diye bunun cihazını kullandım. Bileğime taktığım makinanın ucunu bilgisayara taktım. Uzun süredir onlarca bilgisayarı aynı şekilde açtım kapattım tamir ettim. İlk defa yaşıyorum çıkar yol bulamadım.