Laptop ekran kartı chipset arıza tamiri?

Bu konuyu okuyanlar

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Laptopta bir sorun vardı uzun zamandır nvidia yüksek performansa yada entegre grafiğe aldığım zaman oyunlarda adobe'da ekranda yırtılmalar oluyordu görüntü çok kötüydü. Bugün gittim bilgisayar tamircisine çünkü garantiside bittiğinden dolayı servise vermedim. Bir tamirci chipsetin arızalandoğını söyledi bana 250 tl fiyat çekti ama riski var ekran tamamen gidebilir yada tamir olabilir dedi. Kesin çözüm için değişim şart oda yurtdışından gelecek 500 tl parça ücreti 250 tamir 750 tlye yaparım dedi. Vermedim bilgisayarı başkasına gittim oda bana laptop biraz yeni olduğundan (2016 da almıştım laptobu) bana eski olsa tamir etsemde bozulma riski çok fazla olurdu ama seninki biraz daha iyi olduğu için ayaklara bakmam lazım dedi ama kesin tamir ederim 3 ay garanti veriyorum dedi. Bende değişim olursa dedim oda firma garanti süresi kadar garanti verilir dedi tamir için 150 değişim için 300 tl fiyat çekti. Parçası Türkiye'de var dedi diğer yere göre. Bende laptobu oraya bıraktım sizce çözümü olur mu ne diyorsunuz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
Reballing yaptırma. Boşuna paran çöp olacak. Yeni PC alma zamanı gelmiş.