Laptop dondu

Bu konuyu okuyanlar

Orenda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba laptop anakartı arızalandıgı için geçen hafta servise yolladim ve cuma günü elime tamir edilip geldi fakat 1 saat içinde tekrar gönderdim.Pc kasıyordu çok yavaştı ve imleç donuyordu powerebaşlaan gerekiyordu.(Lenovo laptop).Şimdi korkuyorum pc m çöp mü oldu?Servis yine yaptık diyip eski hızından kat be kat azalmış donuk bi şekilde mi gönderecek sorun ne sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart değişmiş şekilde gelmişti pc

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Laptop modelini yazar mısın ? Çöp olma konusu için daha erken.

Orenda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovo s145 81mv00tx alalı 1 yol oldu hocam.

Laptop modelini yazar mısın ? Çöp olma konusu için daha erken.
Lenovo s145 81mv00tx alalı 1 yol oldu hocam

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57

i5-8265U 8 GB 256 GB SSD MX110 2gb.​

Özellikleri bu ise günlük işler için gayet yeterli bir laptop. (Farklı konfigürasyonlar çıkıyor o yüzden yazdım bunu ) Pc in çöp olmaz merak etme. MediaMarktan almışşsın ayrıca daha garantisi var. Bildiğim kadarıyla lenovo da sıkıntıyı çözemez ise parça değişimi ile sana sıfır pc gönderme gibi bir durumları var. Ayrıca mediamarktın iade politikasına göz at gerekirse ara.

İçin rahat olsun bir çözüme kavuşur.

Orenda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

i5-8265U 8 GB 256 GB SSD MX110 2gb.​

Özellikleri bu ise günlük işler için gayet yeterli bir laptop. (Farklı konfigürasyonlar çıkıyor o yüzden yazdım bunu ) Pc in çöp olmaz merak etme. MediaMarktan almışşsın ayrıca daha garantisi var. Bildiğim kadarıyla lenovo da sıkıntıyı çözemez ise parça değişimi ile sana sıfır pc gönderme gibi bir durumları var. Ayrıca mediamarktın iade politikasına göz at gerekirse ara.

İçin rahat olsun bir çözüme kavuşur.
Online bir fps oyunu oynuyordum 6gb boyutunda fazla büyük bir şey değil.Aslında pcyi çok hızlı tamir ettiler (anakart arızası dendi ve değiştirilmiş.)Acaba farklı bir anakart mi takıldı?Çünkü eski hızından bir eser yoktu ve bana test edilmeden gönderilmiş gibi geldi hiç donma yapmazdı yavaşlamazdı eskiden.Zaten görüntü gelmiyor sorunu ile gönderdim.Şimdi başka sorun çıktı hızında belirgin düzeyde azalma olmuş ve donuyor.

Arkadaşlar bu arada lenovo servisi gerçekten çok hızlı bunu belirtmek isterim ilk kez gönderdim gerçi 4 gün de elime ulaştı fakat çok verimli mi hayır? Farklı bir ariza ile ulaştı ?

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Online bir fps oyunu oynuyordum 6gb boyutunda fazla büyük bir şey değil.Aslında pcyi çok hızlı tamir ettiler (anakart arızası dendi ve değiştirilmiş.)Acaba farklı bir anakart mi takıldı?Çünkü eski hızından bir eser yoktu ve bana test edilmeden gönderilmiş gibi geldi hiç donma yapmazdı yavaşlamazdı eskiden.Zaten görüntü gelmiyor sorunu ile gönderdim.Şimdi başka sorun çıktı hızında belirgin düzeyde azalma olmuş ve donuyor.
Yani Net bir şey diyemeyiz şu anlık. Anakart da kısa devre olduğu sırada belki başka parçayı da tetikledi besleme problemleri vs de olabiliyor. Tekrar eline ulaşmasını bekle.

Orenda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani Net bir şey diyemeyiz şu anlık. Anakart da kısa devre olduğu sırada belki başka parçayı da tetikledi besleme problemleri vs de olabiliyor. Tekrar eline ulaşmasını bekle.
Bekleyeceğim mecbur, bdh teknik servisine hiç güvenmiyorum ama başka çarem de yok umarım çözülür

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Son çare lenovoyu ararsın muhattap bulursun orada kendine. Umarım düzelir.

Son mesajlar