Bu konuyu okuyanlar

enescanaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TOSHIBA SATELLITE C55D-A-14G modelinde bir laptopum var.
Özellikleri :
RAM : 4 GB
EKRAN KARTI : AMD Radeon HD 8330 + 8550M
EKRAN KARTI HAFIZA: 1.5 GB+ 1.5 GB
İŞLEMCİ HIZI: 1.5 GHz AMD4-5000 APU

Laptoptaki ramı 8 gb yapmak istiyorum. ekran kartını nvdia veya daha üst model amd bir ekran kartıyla yükseltmek istiyorum. işlemciyi intel i5 ve ya amd 8 tarzında bir işlemciyle yükseltmek istiyorum. Masaüstü bilgisayar gibi bu tarz laptoplarda da donanım yükseltmesi oluyor mu?
Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
İlginiz için teşekkürler!

Reaksiyon puanı
4,113
TOSHIBA SATELLITE C55D-A-14G modelinde bir laptopum var.
Özellikleri :
RAM : 4 GB
EKRAN KARTI : AMD Radeon HD 8330 + 8550M
EKRAN KARTI HAFIZA: 1.5 GB+ 1.5 GB
İŞLEMCİ HIZI: 1.5 GHz AMD4-5000 APU

Laptoptaki ramı 8 gb yapmak istiyorum. ekran kartını nvdia veya daha üst model amd bir ekran kartıyla yükseltmek istiyorum. işlemciyi intel i5 ve ya amd 8 tarzında bir işlemciyle yükseltmek istiyorum. Masaüstü bilgisayar gibi bu tarz laptoplarda da donanım yükseltmesi oluyor mu?
Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
İlginiz için teşekkürler!
laptopdan laptopa göre değişiyor ramler her laptopda olmuyor ekran kartı hakkında çok bi bilgim yok

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Ekran kartı ram ve işlemci teoride değişebiliyor ama pratikte çok pahalı ve zahmetli işlemler. SSD takviyesi en az bunlar kadar fark eder ve oldukca basittir.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bir de Intel bilgisayara sadece intel, AMD bilgisayara sadece AMD işlemci takılır. Yeni işlemci daha çok isinacagi için bence işlemci değişimine gerek yok. Sadece ram yükseltme ve SSD yeterli gelir.

enescanaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de Intel bilgisayara sadece intel, AMD bilgisayara sadece AMD işlemci takılır. Yeni işlemci daha çok isinacagi için bence işlemci değişimine gerek yok. Sadece ram yükseltme ve SSD yeterli gelir.
Bu özellikteki bir laptopa nekadar ram yükseltebilirim ?
750 gb harddisk var tam olarak ssd nedir bilmiyorum sanırım harddisk demek. onu yükseltmeme gerek var mı?
Alakan için teşekkür ederim..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramler değişebiliyor ekran kartı heralde değişiyordu bazılarında
peki nekadar yükseltebilirim bu donanımda olan bir laptop için ömer faruk bey

Son mesajlar