Laptop çöktüğü için format atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Windows 8.1 lap-top kullanıcısıyım uzun süredir mavi ekran hataları alıyorum. Sadece buda değil arada hiç hata almadan kapanabiliyor. Belki Windows'un dosyalarında sıkıntı vardır diye format atmaya çalışıyordum. Belli bir süre geçtikten sonra lap-top hiç bir hata vermeden direkt olarak kapanıyor. Mavi ekran hatalarını çözer belki diye yapmaya çalışırken başka sorunlar ortaya çıktı yardımcı olursanız sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,910
Windows 8.1 lap-top kullanıcısıyım uzun süredir mavi ekran hataları alıyorum. Sadece buda değil arada hiç hata almadan kapanabiliyor. Belki Windows'un dosyalarında sıkıntı vardır diye format atmaya çalışıyordum. Belli bir süre geçtikten sonra lap-top hiç bir hata vermeden direkt olarak kapanıyor. Mavi ekran hatalarını çözer belki diye yapmaya çalışırken başka sorunlar ortaya çıktı yardımcı olursanız sevinirim.
Donanımsal sorun var demek oluyor. RAM vs. testine sokun. Başka bir PC ye geçin ve Memtest 86 indirip USB nize yazdırın.

Reaksiyon puanı
390
Mavi ekran fotoğrafını çektiyseniz buraya atın hata neymiş bakalım. Eğer sorun yazılımsal ise Windows kurtarma USB si oluşturun ve o şekilde sıfırlamayı deneyin.
Bunun için öncelikle buraya tıklayarak windows 10 ya da windows 8.1 indirin.
Ardından aşağıdaki video aracılığıyla Windows 10 kurtarma USB'si oluşturun. Bu şekilde bi kaç dakika da Windows kurtarma USB'si oluşturabilirsiniz.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Donanımsal sorun var demek oluyor. RAM vs. testine sokun. Başka bir PC ye geçin ve Memtest 86 indirip USB nize yazdırın.
Teşekkür ederim memtest 86 ile ramlerin birinde hata olduğunu öğrendim ve çıkartıp yerine gb'lık taktım 6 gb'a düştü ama yapıcak bir şey yok yaptığımdan beri ne çökme yaşadım ne mavi ekran.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,910
Teşekkür ederim memtest 86 ile ramlerin birinde hata olduğunu öğrendim ve çıkartıp yerine gb'lık taktım 6 gb'a düştü ama yapıcak bir şey yok yaptığımdan beri ne çökme yaşadım ne mavi ekran.
En kısa sürede RAM temin edin. :) SSD yoksa SSD de alın hızlanır PC.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
En kısa sürede RAM temin edin. :) SSD yoksa SSD de alın hızlanır PC.
ram almaya gerek yok zaten yeni almıştım bizim bilgisayarcıdan ssd almayı düşünüyorum da laptop olduğu için sadece 1 tane yer ver buda en büyük sıkıntım.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,910
ram almaya gerek yok zaten yeni almıştım bizim bilgisayarcıdan ssd almayı düşünüyorum da laptop olduğu için sadece 1 tane yer ver buda en büyük sıkıntım.
PC'cilerden alma. Kazıklanabilirsin. Forumda konu aç. Arkadaşlar yardım edecektir bende dahil.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
DVD-RW slotu için aparatlar mevcut, söküp SSD takabilirsiniz.
Anlamadım link atabilirmisin acaba ?
PC'cilerden alma. Kazıklanabilirsin. Forumda konu aç. Arkadaşlar yardım edecektir bende dahil.
İnternettende almak istemiyorum internette daha pahalı olabiliyor o yüzden pc ciye gidiyorum ama bidakine kesinlikle konu açarım.
7 kurma 10 kur rami 8+8 yap yapabilirken.
zaten 10 kurmaya çalışıyordum ayrıca laptop en fazla 8 gb ram alıyor 4+4 olarak olsaydı zaten öyle yapardım

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
çok iyi aparatmış ssd alıcak param olduğunda kesinlikle sipariş ederim ama o videoda 9.5 lik ve 11 lik olduğu yazılmış benim laptopu'ma hangisi olur bir fikriniz varmı quanta sw9/tw9 laptop kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun ramde değilmiş hala mavi ekran hataları alıyorum ve çökmeler yaşanıyor ama ne yapıcam hiç bir şey oynayamıyorum format atamıyorum youtube bile girerken kapanıyor.

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Mavi ekran hatasında ne yazıyor?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Az önce mesaj yazdığım konudaki cihaz ile bu cihaz aynı ise chkdsk işlemi bittikten sonra sfc /scannow komutunu kullanın, bu işlem sistemdeki bozuk dosyaları onaracaktır. Fakat tuhaf olan şey format bile atılamaması, format atmak için flash disk mi kullanıyorsunuz?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Az önce mesaj yazdığım konudaki cihaz ile bu cihaz aynı ise chkdsk işlemi bittikten sonra sfc /scannow komutunu kullanın, bu işlem sistemdeki bozuk dosyaları onaracaktır. Fakat tuhaf olan şey format bile atılamaması, format atmak için flash disk mi kullanıyorsunuz?
cihaz hep aynıydı telefondan nedense konulara ulaşamadım hep bu laptop tan atıyorum. ilk okuduğun cümleyi yazarken bile bad pool header diye mavi ekran aldım Allah'tan kaydeymiş yazıyı. media creation tool kullanıyorum format atarken laptoptan direk.

dediğini yaptım found corrupt files but unable to fix them dedi cbs.log diye bi dosyada detaylar varmış ama buraya atamıyorum.

Acil yardıma ihtiyacım var usb ye atıp format atmayı becerdim ama bilgisayar hiç bir şekilde açılmıyor her seferinde critical bilmemne died diyo güvenli modda bile açamıyorum.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,910
cihaz hep aynıydı telefondan nedense konulara ulaşamadım hep bu laptop tan atıyorum. ilk okuduğun cümleyi yazarken bile bad pool header diye mavi ekran aldım Allah'tan kaydeymiş yazıyı. media creation tool kullanıyorum format atarken laptoptan direk.

dediğini yaptım found corrupt files but unable to fix them dedi cbs.log diye bi dosyada detaylar varmış ama buraya atamıyorum.

Acil yardıma ihtiyacım var usb ye atıp format atmayı becerdim ama bilgisayar hiç bir şekilde açılmıyor her seferinde critical bilmemne died diyo güvenli modda bile açamıyorum.
RAM dışında başka bir bileşen daha bozuk olabilir.