Laptop çalışıyor ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

sahinyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar HP compaq laptopumun power tuşuna bastıktan sonra çok güçlü bir fan sesinin ardından çalışmaya başlıyor ama görüntü gelmiyor, hiçbir tepki vermiyor. Fan temizliği yaptım yine bir etki yok.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
İçinde bir sabit disk varmı?

sahinyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet var. Şuan laptopu havlu ile sarıp çalıştırdım ısınıp kendinin kapanmasını bekliyorum 2 saat oldu. Sonucu aktracağım :)

sahinyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptop ısındığı için kapandı soğuması için yaklaşık bir saat bekledim. ardından ilk denememde yine aynı hata oldu ama ikincisinde düzeldi. ardından format atmak için kapattım aynı sorunla tekrar karşılaştım . laptop çalışıyor görüntü yok çıldırmak üzereyim. Not: laptop un adaptörü orjinal değil ama fustun çoklu giriş olan modeli onunlan bir alakası olabilir mi ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Buradan Porteus Wizard Cd/Dvd veya Flash bellek'ten çalışan bir Linux sistemi kendi seçimine gör e toplayabilirsin. Cd den (Cd okuyucu yoksa Flash bellek'ten) çalıştırarak dene. Yine aynı sorun ile karşılaşırsan, farklı bir donanım ile bir sorun. Bir sorun yaşamazsan, disk ile veya sistem ile ilgili bir sorun. Uzaktan tarif ile sorunun nedenini bulmak, bilmece çözmeye benzer. Sebebini kendin çözmeye çalış.

sahinyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önerdiğin site işe yarar bir site özellikle kararsız kalırsak zaten kafadan linux mint için ayırmıştım bu laptopu. Sorun çözüldü arkadaşlar. GPU üzerine fön makinesi tutup ısıttım sonra çalıştırdım bir sıkıntı yok şuan konu kilit :). Nasıl yapıldığını internette bulabilirsiniz hard disk ve pili çıkarmayı unutmayın.