Laptop çalışıyor ama ekran donuyor

Bu konuyu okuyanlar

idris1904

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhabalar. Laptopu açtıktan çok kısa bir süre sonra ekran donuyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Yani ekran donmuşken alt+ F4 yapınca uyarı sesi geliyor ama ekran donmüş olduğu için hiçbir şey çıkmıyor. Harddiski farklı bir bilgisayarda çalıştırdım ama diğer laptopta herhangi bir sorun çıkmadı. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
Hoparlörden ses geliyor mu donma esnasında
Donduğu esnada komutlara yanıt veriyor mu mesela pc yi kapatmaya çalışsanız yapabilir misiniz yoksa fişten mi kapatmak zorunda kalıyorsunuz

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
@lordare nin dediği gibi fişten mi çekiyorsunuz yoksa güç tuşuna basılı tutarak mı kapatıyorsunuz?

idris1904

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hoparlörden ses geliyor mu donma esnasında
Donduğu esnada komutlara yanıt veriyor mu mesela pc yi kapatmaya çalışsanız yapabilir misiniz yoksa fişten mi kapatmak zorunda kalıyorsunuz
Donduktan sonra alt+f4 gibi komutlar verince ses çıkıyor ama ekranda hiçbir şey gözükmüyor tabi. Kapatma işini de güç tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@lordare nin dediği gibi fişten mi çekiyorsunuz yoksa güç tuşuna basılı tutarak mı kapatıyorsunuz?
Güç tuşuna basıp kapatıyorum

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
Yani komutları alıyor sadece ekranda gelmiyorsa ekranla ilgili. Komutları da almıyor ve hiçbir şey yapamıyorsanız anakart sorunu, yetkili servise gitmesinde fayda var

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
anakartla ilgili olsa bilgisayar hiç açılmazdı. açılıyor ama görüntü yok diyor. ya ekran kartından ya da anakarta takılan monitör kablosundan olabilir.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Merhabalar. Laptopu açtıktan çok kısa bir süre sonra ekran donuyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Yani ekran donmuşken alt+ F4 yapınca uyarı sesi geliyor ama ekran donmüş olduğu için hiçbir şey çıkmıyor. Harddiski farklı bir bilgisayarda çalıştırdım ama diğer laptopta herhangi bir sorun çıkmadı. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?
alt+f4 yapınca ötme sesi mi çıkıyor yoksa normal windows seslerinden biri m?

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
anakartla ilgili olsa bilgisayar hiç açılmazdı. açılıyor ama görüntü yok diyor. ya ekran kartından ya da anakarta takılan monitör kablosundan olabilir.
Bilgisayar açılıp açıldıktan sonra en ufak zorlamada donan ve güç kesilene kadar düzelmeyen birçok vaka yaşadım. Anakart değişimi sorunu çözmüştü

idris1904

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
alt+f4 yapınca ötme sesi mi çıkıyor yoksa normal windows seslerinden biri m?
Ona dikkat etmedim ya . Ama Windows sesi olmalı . Hani program yükleyince izin icin ses çıkartıyor ya ,o sesi çıkarıyor alt+f4 yapınca

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ona dikkat etmedim ya . Ama Windows sesi olmalı . Hani program yükleyince izin icin ses çıkartıyor ya ,o sesi çıkarıyor alt+f4 yapınca
benim laptobumda bir keresinde donmuştu. fakat onun sebebi bir anda harddiskimin durmasıydı. neden durdu bende bilmiyordum. bilgisayarınızı düğmesinden kapatın. açarken düğmeye tıklar tıklamaz eğer windows 10/8/8.1 ise shift tuşuna basılı tutun. eğer windows 7 veya daha düşük ise f5 e sürekli olarak basın.