Bu konuyu okuyanlar

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Merhaba SDN kullanıcıları, sizlere bir sorum olacaktı, laptopum boşta bile aşırı derece de takılıyor, özellikleri

Özellikler :

zer8bgYHQJWH9E7holuyVA.png

saReoWTzThK_edgq_8FSmQ.png

Sistem Kullanımları :
xcHKCPtCQmKP-WrWeBVFHQ.png

OWk2ku6tSVi15gsJWJjUOg.png

Sistemimi her zaman güncel tutuyorum, temizliğini yapıyorum ve şu an Ultraperformans modunda, Başlangıçta temp %temp% klasörlerini temizlesin diye bat doyası bile yazdım kendisi temizliyor ve ben de ek olarak destek çıkıyorum, açılıştaki programlar kapalı, ayarları tam, depolama alanı çok açık, altında soğutucu var, daha hızlı soğutsun diye laptop a değil 24 V güç kaynağına bağladım uçak motoru gibi buz ediyor, buna rağmen boşta bile takılıyor, virüs yok, haftalık taratırım, zaten sandboxie ile açarım genel olarak, sebebini bulmamda bana yardımcı olursanız çok sevinirim, bundan yaklaşık 1 sene önce Grafik tasarımlarım'da (o zaman da baskı merkezlerine göndermek adına 300 Kalite de çalışıyordum şimdi de ) GTA 4 gibi optimizasyon sorunu olan oyunda yüksek performanslar alıyordum, şimdi masaüzerinde takılıyor, unutmadan, laptopun içinde toz adına hiç bir şey yok itina ile temizlerim. Arkaplan da ne çalışırsa çalıssın Performance sekmesinde ki Memory kısmı 2 GB dan aşağıya inmiyor, biliyorum artık yeni sistem alamanın vakti geldi.. ama maddi durumlar bunu kurtarmam lazım.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
2. nesil i3 yani 2012 yılı ürünü yaklaşık olarak
4 gb ram var büyük ihtimal sata disk var,

hiç işlemci ve gpu macunu değiştirdin mi?

bence
kullanımdan dolayı artık bileşenler miadını doldurmuş diye tahmin ediyorum.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
2. nesil i3 yani 2012 yılı ürünü yaklaşık olarak
4 gb ram var büyük ihtimal sata disk var,

hiç işlemci ve gpu macunu değiştirdin mi?

bence
kullanımdan dolayı artık bileşenler miadını doldurmuş diye tahmin ediyorum.
Maalesef hayır hiç değiştirmeye fırsatım olmadı, 4. senedir bende evet miladı doldu artık ama tek mal varlığım kendisi :D Çocuğum gibi bakmam lazım, en azından iyi bir işe girene kadar Yazılım okuyorum ve gelişmemde bu dede yardımcı oldu bana :D

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Maalesef hayır hiç değiştirmeye fırsatım olmadı, 4. senedir bende evet miladı doldu artık ama tek mal varlığım kendisi :D Çocuğum gibi bakmam lazım, en azından iyi bir işe girene kadar Yazılım okuyorum ve gelişmemde bu dede yardımcı oldu bana :D

macunlar %99 kurumuştur artık işlemez hale gelmiştir, değiştir biraz kendine gelsin gariban

merhaba50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hatalı sektör(bad sector) taraması ile beraber sabit diskin S.M.A.R.T. sonuçlarına baksanız iyi olur. Sabit diskte de sorun olabilir. Yazılımsal bir sorun olup olmadığını görmek için bir usb belleğe küçük bir Linux dağıtımı yükleyip bilgisayarı ondan başlatarak gözlem yapabilirsiniz.

Azad İpekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
24 V Güç kaynağını nereden aldınız , bende cooler pad kullanıyorum ama usb ye takınca pek bi faydası olmuyor.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Sorundan tam anlamı ile kurtuldum, artıl bir laptop yok, bu gun sabaha karşı 31 Ağustos 2017, saat 5:43 Suların da sinirlenmem sonucu kasan laptop a en ağar'ın dan bir darbe indirdim, bir mucize olup da elime para geçene kadar Teknolojiden uzak, Doğal yaşam alanıma yarı zamanlı dönüş yaptım, bunu da telefondan yazıyorum ama bakmayın Telefon adını taşımaya pek hakkı yok :D hayırlı forumlar