Laptop aşırı yavaş

Bu konuyu okuyanlar

ZedLeeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar,laptopu 3 yıl önce aldım aslında bazı oyunlarda performansı normal ama bazı oyunlarda acayip düşük ramim 4GB'dı 16 ben ekledim ona rağmen mesela The Forest'ta en düşükte 25 fpsi zor görüyorum ama mesela CS:GO'da orta&yüksek ayarlarda 90 fps alıyorum bana saçma geldi acaba bir çözümü varmıdır yada laptopda biostan falan ayar yapılıyormu yardımcı olursanız sevinirim.

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
Merhaba arkadaşlar,laptopu 3 yıl önce aldım aslında bazı oyunlarda performansı normal ama bazı oyunlarda acayip düşük ramim 4GB'dı 16 ben ekledim ona rağmen mesela The Forest'ta en düşükte 25 fpsi zor görüyorum ama mesela CS:GO'da orta&yüksek ayarlarda 90 fps alıyorum bana saçma geldi acaba bir çözümü varmıdır yada laptopda biostan falan ayar yapılıyormu yardımcı olursanız sevinirim.
ssd vamı

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
bilgisayarınızın tüm özellikleri nedir ?

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
NVIDIA GeForce 920MX
İntel İ5 7200
20GB RAM
Windows 10 Home
Mesaj otomatik birleştirildi:

1TB harddisk var
hocam ssd yok diye bir sistem oyunda kasmaz oyun geçişlerinde felan 10 saate açılır ama fps olarak fark etmez kendim test ettim hem hdd de lol oynadım hem de ssde fark yok fps tabi oyun geçişlerinde olur yani hdd den kaynaklı bir şey değil bir virüs taraması yaparmısınız
Malwarebytes Download - Free Virus Scan & Virus Protection Tool

Bedirhan Çolak

Asistan
Reaksiyon puanı
45
önemli olan ram deil oyunlarda tabiki önemli ama ekran kartı daha önemli hatta en önemlisi 4-5 gb lik bi ekran kartıda al ekle pc ne kasmaz iyi bi işlemcide eklersen iyi monster olur bilgisayar her oyunlarda yüksek ayarlarda en az 90 fps alırsın
ekran kartı mesela böyle:https://www.hepsiburada.com/asus-du...al-gtx1060-o6g-p-HBV000000VPF5?magaza=webzone
işlemcide böyle:https://www.hepsiburada.com/intel-pentium-g5400-3-70-ghz-lga1151-coffee-islemci-p-HBV00000BRDOE
bunlar çok pahalı diyosan kendinde araştır arama motoruna mesela
en az 3 gb ekran kartı yaz ve 3.20 ghz işlemci yaz uygun olanı al ikisini hemen almana gerek yok ilk ekran katını alıp sonra işlemciyi alabilirsin ama ilk ekran kartını al

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Ya arkadaşlar ne alaka ssd si hdd si kardeşim 3yıl olmuş bilgisayarı açıp termal macununu değiştirdinmi hiç

ZedLeeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
önemli olan ram deil oyunlarda tabiki önemli ama ekran kartı daha önemli hatta en önemlisi 4-5 gb lik bi ekran kartıda al ekle pc ne kasmaz işlemcide eklersen iyi bi bilgisayarın monster olur her oyunlarda yüksek ayarlarda 90 fps alırsın
ekran kartı mesela böyle:https://www.hepsiburada.com/asus-du...al-gtx1060-o6g-p-HBV000000VPF5?magaza=webzone
işlemcide böyle:https://www.hepsiburada.com/intel-pentium-g5400-3-70-ghz-lga1151-coffee-islemci-p-HBV00000BRDOE
bunlar çok pahalı diyosan kendinde araştır arama motoruna mesela
en az 3 gb ekran kartı yaz ve 3.20 ghz işlemci yaz uygun olanı al ikisini hemen almana gerek yok ilk ekran katını alıp sonra işlemciyi alabilirsin ama ilk ekran kartını al
Laptopa mı ekliyeyim.

Ya arkadaşlar ne alaka ssd si hdd si kardeşim 3yıl olmuş bilgisayarı açıp termal macununu değiştirdinmi hiç
Evet bir kaç ay önce bilgisayarcıya götürmüştüm termal macun sürüp temizlemişti.

hocam ssd yok diye bir sistem oyunda kasmaz oyun geçişlerinde felan 10 saate açılır ama fps olarak fark etmez kendim test ettim hem hdd de lol oynadım hem de ssde fark yok fps tabi oyun geçişlerinde olur yani hdd den kaynaklı bir şey değil bir virüs taraması yaparmısınız
Malwarebytes Download - Free Virus Scan & Virus Protection Tool
Sisteme daha dün format attım sadece steam ve the forest yükledim virüs olması imkansız hemde virüs taraması yaptım bir sorun yok.

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
kardeşim gidiyorsun sağlam bir tamirciye termal macun fan bakımı yaptırıyorsun sonra gelip bize son fps değerlerini söyle

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
3 yıllık pc hiç bakım yapmadın büyük ihtimalle ben öyle yaptığım için gtx 1650 süperli laptomun ekran kartını yaktım intel hd grapichs var ve oyunlardan tat alamıyorum gidip bir temizlet güzelcene 100-150-200 tl gibi bir para alıyorlar

Bedirhan Çolak

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Laptopa mı ekliyeyim.

Evet bir kaç ay önce bilgisayarcıya götürmüştüm termal macun sürüp temizlemişti.

Sisteme daha dün format attım sadece steam ve the forest yükledim virüs olması imkansız hemde virüs taraması yaptım bir sorun yok.
leptopa takılırmı bilmem araştır takılıyosa al ama büyük ihtimal takılmıyodur sen ram i nasıl taktın

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Laptopu prize takılı oyna bataryası ı çıkart

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Zaten bir kaç ay önce gittim ama dediğin gibi olsun yine bir götüreyim.
gittiysen eğer değiştrip bakım yaptırdıysan sıkıntı yok o zaman ekran kartıyla alakalı bir problem var şöyle yapalım o zaman
Core Temp (alcpu.com) bunu indirip işlemcinin oyundaki sıcaklığı bize söylermisin
Afterburner ve bunu indirip ekran kartının sıcaklığını söylermisin

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bende de aynı sorun var ama dediklerinize bakılırsa sebebi hiç bakım yaptırmamam.
3 -4 yıl oldu hiç bakım yaptırmadım bu saatten sonra ne kadar değişiklik gösterir bir fikriniz var mı?