Laptop anakart oksitlenmesi ve sürekli kapanması

Bu konuyu okuyanlar

noxxob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster abra a5 v16.1 aldım 1 yıl olmadı daha kapanmaya başladığında chipsetten olduğunu düşündüm sorunun ve garantiye yolladım.
Garanti bugün arayıp anakartımda ve klavyemde oksitlenme olduğunu söyledi ve 3800tl dedi ben de geri göndermelerini istedim.

laptobu açtığımda bazen 1 saat bazen 10 saat kullandığımda kendini kapatıyordu internetten baktığımda herkes chipset sorunu yazmıştı ben de sorunu ordan sanıyordum. Moralim çok bozuldu anakarttaki oksitlenmeyi tinerle vb temizlenebiliyormuş laptop geldiğinde komple söksem temizlemeye çalışsam sorunum düzelir mi ? veya bildiğiniz yapabileceğim bir şey var mı ? finallerim yaklaşıyor ve benim elimdeki tek laptop buydu..

bilgisayardan anlayan bir tanıdığım anakartı sök komple beyaz alkole yatırıp sonra güneşte 1 gün beklet dedi yardımcı olup fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden herkese çok teşekkürler.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sıvı teması eğer başka parçaya zarar vermediyse çalışabilir.

Selülozik tiner ile temizlemeniz gerekiyor. Diğer tiner zarar verir. Alkol ile ise izopropil alkol kullanmanız gerekiyor.

Ama tiner ve fırça yardımı ile daha iyi temizlenir.

noxxob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıvı teması eğer başka parçaya zarar vermediyse çalışabilir.

Selülozik tiner ile temizlemeniz gerekiyor. Diğer tiner zarar verir. Alkol ile ise izopropil alkol kullanmanız gerekiyor.

Ama tiner ve fırça yardımı ile daha iyi temizlenir.
kendim yapabilir miyim bu işlemi ? söksem kendim fırçayla temizlemeye çalışsam bir zarar verir miyim sisteme

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
kendim yapabilir miyim bu işlemi ? söksem kendim fırçayla temizlemeye çalışsam bir zarar verir miyim sisteme

Fırça üzerine dökün öyle fırçalayın. Anakart üzerine dökmeyin. Daha sonra uçmasını bekleyin. Yapabilirsiniz zor bir şey değil