Laptop Alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Arkadaşa laptop alacağız ben yine takip ediyorum da bildiğiniz uygun model vs indirimli ürün varsa sizlerin de görüşlerini almak isterim.
Ekran kartı minimum 1650Ti ve üstü olması lazım.
Bütçe maksimum 8bin ₺ (PC'ye göre 300-500 esnemeler olabilir)

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşa laptop alacağız ben yine takip ediyorum da bildiğiniz uygun model vs indirimli ürün varsa sizlerin de görüşlerini almak isterim.
Buna bakabilirsiniz.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
masaüstü tercih ederseniz sizin için daha iyi olur laptoplara göre daha performanslı ve daha uygun oluyorlar
Biliyorum dostum, lakin arkadaş ve ben sürekli mekan değiştiren kişileriz. Laptop bizim için daha uygun kalıyor

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680

Mehmet GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bir önceki seri i7-9750H / GTX 1650 modeli kullanıyorum bir senedir. Biraz ısınma problemi dışında bir sorun görmedim(özellikle WASD civarı). Onun dışında müthiş fiyat gerçekten.
Önceki serinin kasasında işlemci için sanırım tek egzoz çıkışı var. Bunda çift egzoz çıkışı olmasının yanı sıra şöyle bir akıllılık yapmışlar, işlemciyi sağ tarafa konumlandırdıkları için WASD kısmı yerine sağ kısım ısınıyor. (Aynı durum kullandığım OMEN i7-10750H / 2060 durumunda da var. Ekran kartı 65 dereceyi geçmediği için WASD kısmı ılık bile olmuyor) Tabi birde Ryzen işlemciler 7nm oldukları için Intel'e göre daha serin çalışıyorlar.

Mehmet GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Önceki serinin kasasında işlemci için sanırım tek egzoz çıkışı var. Bunda çift egzoz çıkışı olmasının yanı sıra şöyle bir akıllılık yapmışlar, işlemciyi sağ tarafa konumlandırdıkları için WASD kısmı yerine sağ kısım ısınıyor. (Aynı durum kullandığım OMEN i7-10750H / 2060 durumunda da var. Ekran kartı 65 dereceyi geçmediği için WASD kısmı ılık bile olmuyor) Tabi birde Ryzen işlemciler 7nm oldukları için Intel'e göre daha serin çalışıyorlar.
Aynen öyle, birde ekran arasına konumlandırılmış egzoz fanı. Normal iPeaPad serisinden sadece içi ve ekranı farklı, haliyle yetmiyor. İşlemci sıcaklığı konusunda CS:GO'da 88-90 dereceleri görüyorum ne yazık ki.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aynen öyle, birde ekran arasına konumlandırılmış egzoz fanı. Normal iPeaPad serisinden sadece içi ve ekranı farklı, haliyle yetmiyor. İşlemci sıcaklığı konusunda CS:GO'da 88-90 dereceleri görüyorum ne yazık ki.
O dereceler çoğu Intel modelinde gördüğümüz sıcaklıklar. Özellikle 9. nesil epey ısınıyor ama 10. neslin de ondan aşağı kalır yanı pek yok. 10750H için örnek vermem gerekirse, 90 derece üstü sıcaklıklar normal karşılanıyor. Intel işlemciler ile soğutma anlamında başa çıkabilen ve aşırı pahalı olmayan iki ürün var şu an piyasada. Birisi HP Omen 15 2020, diğeri Lenovo Legion 5. Ben kullandığım Omen modelindeki sıcaklık değerlerini şurada paylaşmıştım mesela. Bir laptopa göre ciddi manada şaşırtıcı.

Mehmet GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O dereceler çoğu Intel modelinde gördüğümüz sıcaklıklar. Özellikle 9. nesil epey ısınıyor ama 10. neslin de ondan aşağı kalır yanı pek yok. 10750H için örnek vermem gerekirse, 90 derece üstü sıcaklıklar normal karşılanıyor. Intel işlemciler ile soğutma anlamında başa çıkabilen ve aşırı pahalı olmayan iki ürün var şu an piyasada. Birisi HP Omen 15 2020, diğeri Lenovo Legion 5. Ben kullandığım Omen modelindeki sıcaklık değerlerini şurada paylaşmıştım mesela. Bir laptopa göre ciddi manada şaşırtıcı.
HP bu serisinde ciddi iyi iş çıkarmış gerçekten, laptop için çok iyi değerler.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
MONSTER Abra A5 V16.6.3 Intel Core I5 10200h 8gb 500ssd Gtx1650ti Freedos 120hz Ips Fhd 15.6'' | Trendyol
Fiyat performans olarak gördüğümüz şu bilgisayarı aldık. Monster markasını ben eskiden severdim, şu sıralar kalitesi ne düzeyde bilgim yok ama eski kaliteyi devam ettiriyorlarsa iyidir diye düşünerek aldık. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Fiyat performans olarak laptop düşünen arkadaşlar varsa onlara da fikir olması açısından linki yukarıda ekledim

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Arkadaşlar ürün elimize ulaştı. Youtube'da izlemiş olduğumuz birçok Monster neden alınmaz tarzı videolarda bahsedilen sorunla karşılaştık. Hakikaten Monster alınmazmış. Sıfır ürünü açtığımızda ekranın sağ tarafında ışık patlaması sorunu ile karşılaştık. Sıfır laptopu tekrar garantiye gönderip başka bir sıfırıyla değişim talep edeceğiz. Bakalım nelerle karşılaşacağız

Mehmet GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ürün elimize ulaştı. Youtube'da izlemiş olduğumuz birçok Monster neden alınmaz tarzı videolarda bahsedilen sorunla karşılaştık. Hakikaten Monster alınmazmış. Sıfır ürünü açtığımızda ekranın sağ tarafında ışık patlaması sorunu ile karşılaştık. Sıfır laptopu tekrar garantiye gönderip başka bir sıfırıyla değişim talep edeceğiz. Bakalım nelerle karşılaşacağız
Hayırlı olsun hemde geçmiş olsun, bir gelişme oldu mu ?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Hayırlı olsun hemde geçmiş olsun, bir gelişme oldu mu ?
Kabul etmediler garanti kapsamında ekran değişimi yapalım dediler öyle olmaz dedik. Zaten trendyoldan almıştık. Hiç çaktırmadan yanlış ürün almışım deyip iade ettik kabul ettiler.
Monster in tüm yeni laptoplarında ekran ışık sızması mevcutmuş

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Kabul etmediler garanti kapsamında ekran değişimi yapalım dediler öyle olmaz dedik. Zaten trendyoldan almıştık. Hiç çaktırmadan yanlış ürün almışım deyip iade ettik kabul ettiler.
Monster in tüm yeni laptoplarında ekran ışık sızması mevcutmuş
MSI veya ASUS'un ürünlerine yönelmenizi öneririm. Monster'ın bu iki markaya oranla çok daha ucuz olmasının bir sebebi var ve siz de neden ucuz olduğunu anlamışsınızdır.

İadeyi kabul etmelerine sevindim, geçmiş olsun.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bence dizüstü bilgisayarlarda oyun oynamak çok saçma.
Nedenleri;
Klavye ısınıyor. Hadi harici klavye takarız ya da kol takarız.
Küçük ekran. Çok iyi ekran kartı var ama ekranı küçük. TV'ye bağlarız.
İşlemcileri ısınıyor ve ha bire oyunlarda drop giriyor. Altına soğutucu koyarız hallolur.

Madem ekstra şeyler ile hallolacak, direk masaüstü toplamak daha mantıklı olurdu ve ucuza gelir.

O yüzden masaüstü toplamak ve ya konsol almak daha anlamlı.
Dizüstü bilgisayar; video editleme, ofis işleri, render, 3D modelleme, koda yazma falan kısaca Macbook alınmalı.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Bence dizüstü bilgisayarlarda oyun oynamak çok saçma.
Nedenleri;
Klavye ısınıyor. Hadi harici klavye takarız ya da kol takarız.
Küçük ekran. Çok iyi ekran kartı var ama ekranı küçük. TV'ye bağlarız.
İşlemcileri ısınıyor ve ha bire oyunlarda drop giriyor. Altına soğutucu koyarız hallolur.

Madem ekstra şeyler ile hallolacak, direk masaüstü toplamak daha mantıklı olurdu ve ucuza gelir.

O yüzden masaüstü toplamak ve ya konsol almak daha anlamlı.
Dizüstü bilgisayar; video editleme, ofis işleri, render, 3D modelleme, koda yazma falan kısaca Macbook alınmalı.
Ya o kişiden kişiye değişir. Çok seyahat eden ve mekan değiştirme ihtimali yüksek olan kişilerin laptop kullanması daha mantıklıdır. Bir de zevk olayı var tabi laptopa alışanlar sadece oyun olarak kullanmaz iş için de kullanır.
Macbook'a 15-20 bin lira para verileceğine o paraya windows yine benim tercihimdir mesela.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ya o kişiden kişiye değişir. Çok seyahat eden ve mekan değiştirme ihtimali yüksek olan kişilerin laptop kullanması daha mantıklıdır. Bir de zevk olayı var tabi laptopa alışanlar sadece oyun olarak kullanmaz iş için de kullanır.
Macbook'a 15-20 bin lira para verileceğine o paraya windows yine benim tercihimdir mesela.
İş için dedim zaten.

Ben zaten konuya: "Bence" diye başladım.