Laptop açma tuşuna bastıktan 2-3 sn sonra kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

67impala67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, benim Acer V3-551G laptopum var. Sıkıntıları şunlar ki, ekran parlaklığı kısılıp açılıyor sanki göz kırparmış gibi. Wi-Fi tamamen açılmıyor. Son olarak da aşırı derecede ısınma durumu vardı. Bende arkadaşa açıp bakalım fanını falan temizleyelim dedim. Neyse açtık laptopu Wi-Fi portu yerinden çıkmıştı bizde taktık. Her şey çok güzel temizledik, yerleştirdik ve sıra açmaya geldiğinde denediğimizde güç tuşuna bastığımızda açılmadı. Güç tuşuna bastıktan 2-3 sn sonra kapanıyor. Ne yapabilirim?

guvejokua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Pilde bir sıkıntı olabilir mi kontrol edebilir misiniz. Veya içeride herhangi bir güç kablosunu çıkarmış olabilirsiniz bakmanızı tavsiye ederim

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Çıkarttıysanız eğer Ramlar doğru takılmış mı bir bakın....

67impala67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çıkarttıysanız eğer Ramlar doğru takılmış mı bir bakın....
Ramler ve harddisk doğru takıldı defalarca denedim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pilde bir sıkıntı olabilir mi kontrol edebilir misiniz. Veya içeride herhangi bir güç kablosunu çıkarmış olabilirsiniz bakmanızı tavsiye ederim
Pilde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum hem pil ile hemde pilsiz güç kablosuyla çalıştırmayı denedim sonuç yine aynı. İkikez açtık içini kablolarda sıkıntı olabilir diye hepsi takılıydı.

Son düzenleme:

GeBeRe_JaCkSoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
muhtmelen işlemciden kaynaklanıyor

ekran göz kırparmış gibi kısılıyor demişsin onun sorunuda ekranın çerçevelerinin kenarlarında ledler olur onlara baktır bi değişim söz konusu ise değiştir

Son düzenleme:

67impala67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pilde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum hem pil ile hemde pilsiz güç kablosuyla çalıştırmayı denedim sonuç yine aynı. İkikez açtık içini kablolarda sıkıntı olabilir diye hepsi takılıydı.
muhtmelen işlemciden kaynaklanıyor

ekran göz kırparmış gibi kısılıyor demişsin onun sorunuda ekranın çerçevelerinin kenarlarında ledler olur onlara baktır bi değişim söz konusu ise değiştir
Çok teşekkürler ben anakarttan kaybaklanabileceğini düşünüyodum ama işlemciden büyük ihtimal sizin dediğiniz gibi rn kısa zamanda baktırmaya çalışacam.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Benim eski laptopta bazen dediğin gibi düğmesine basardım windows ekranında kapanırdı. Bazende açılsa bile kısa bir süre sonra yine giderdi. Sorun işlemcideydi ve değişince düzelmişti. Bir baktırman iyi olur.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba arkadaşlar, benim Acer V3-551G laptopum var. Sıkıntıları şunlar ki, ekran parlaklığı kısılıp açılıyor sanki göz kırparmış gibi. Wi-Fi tamamen açılmıyor. Son olarak da aşırı derecede ısınma durumu vardı. Bende arkadaşa açıp bakalım fanını falan temizleyelim dedim. Neyse açtık laptopu Wi-Fi portu yerinden çıkmıştı bizde taktık. Her şey çok güzel temizledik, yerleştirdik ve sıra açmaya geldiğinde denediğimizde güç tuşuna bastığımızda açılmadı. Güç tuşuna bastıktan 2-3 sn sonra kapanıyor. Ne yapabilirim?
Merhaba;
Power tuşunu tetikleyen kablo anakarta bağlı mı ya da girişlerde bir sorun var mı kontrol edin.