Laptop açılmadan kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Mücahit Tanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Benim bi sorunum var bayadır çözemediğim bi sorun laptopun power tuşuna basıyorum iki veya üç saniye sonra kapanıyo bazen beş saniyeyi bile buluyo yazılımsal bi hata değil ondan eminim. Bu iki üç saniye içerisinde dvd okuyucu harddisk ve fan çalışıyo ardından hemen kapanıyo ekran gelmiyor.bayadır ugrasıyorum yapamadım. Ramlarde iki ayrı slot var teker teker denedim bütün kombiyasyonları tekrar çalıştırmaya çalıştım hiç bişry olmuyo hdd yi bile cıkardım aynı sonuç hiç faydası olmuyo bilgisayar en fazla 10 saniye açık kalabiliyo. Önceden bi şekilde acıyodum bilgisayarı acmayı cok denedikten sonra acılıyodu şimdi öyle de acılmıyo bugun dizi izlerken pat diye kapandı bi saatlerce ugrasmama ragmen acamadım . Önceden 20 kere deneyince felan acılıyodu ama şimdi acılmıyor bios felan güncel daha yeni güncelledim driverlar güncel. Kesinlikle virüs yok.bana yardımcı olun lütfen
Laptop özellikleri:
Asus k53u
Amd e-350 processor 1.60ghz
Gigabayt 4x2 ddr3 1333 mhz ram
Siegete 5200 hdd 500 gb
Amd radeon 6310

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Anakart beslemelerinde problem olabilir genelde bu tür arızalar beslemeyle alakalı oluyor garantisi varsa bilgisayarı servise gönder yoksa iyi bir laptop tamircisine göster..

Mücahit Tanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart beslemelerinde problem olabilir genelde bu tür arızalar beslemeyle alakalı oluyor garantisi varsa bilgisayarı servise gönder yoksa iyi bir laptop tamircisine göster..
Garantisi yok olsa çoktan göndermiştim :) tamirese gönderwcegimi sanmıyoum heryeri kırık bilgisayarın sadece dizi izlemek için kullanıyordum kendim yapabilirsem yapıcam yapamazsam yapıcak bişey yok tamircye götürsem bilgisayarın gerçek fiyatından fazla tutar emin ol :) zaten işlemciye baksa 1.60 ghz :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Laptoplarda çok karşılaşılan bir hata laptop ederi kadarda fiyat çıkarmazlar en fazla 150 tl beslemeyle ilgili bir sorunsa..

Mücahit Tanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptoplarda çok karşılaşılan bir hata laptop ederi kadarda fiyat çıkarmazlar en fazla 150 tl beslemeyle ilgili bir sorunsa..
Bu besleme dediğiniz şey temssızlık gibi bişey mi yoksa ne bileyim ısınınca performansını felan mı düşürüyor anakart zarar kı görmüş yani yeni anakart mı lazım

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Anakart sıfırı yoktur ikinci elide pahalıdır genelde anakart üzerindeki kapasitörler arızalanıyor onları değiştiriyorlar..

Mücahit Tanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart sıfırı yoktur ikinci elide pahalıdır genelde anakart üzerindeki kapasitörler arızalanıyor onları değiştiriyorlar..
Başka bi sorun olma olasılığı yok mu bazen laptopun şarj aletinden kaynaklı laptopun bütğn ışıkları yanıp yanıp sönüyor ve şarj olmuyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

1728618373 çalıştırma deneyişin ardından çalıştırdım beyler bi daha kapatmıycam :D kapanınca yine 51836184 çalıştırma deneyiminde bulunmam gerekiyor çünkü ?

Son düzenleme: