Laptop 2. monitör uyku sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
İlk öncelikle selam arkadaşlar.
laptop ekranım küçük olmasından dolayı 2. bi büyük monitör taktım fakat laptopun ekranını kapattığımda 2. monitörüde otomatik uyku moduna alıyor. benim istediğimse laptopun ekranını kapattığımda 2. monitörün açık kalması yani uzun lafın kısası laptop ekranı yerine sadece 2. monitörü kullanmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor ?

NOT : normal güç ayarlarından zaten uyku modu kapalı..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mac haricinde bu olmuyor diye biliyorum. Onda da üçüncü parti bir uygulama ile sağlanıyor. Windows için bu tarz bir uygulama var mı emin değilim açıkçası. Kapağı kapatmadan, monitörü tek ekran olarak kullanabilirsiniz ancak.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
İlk öncelikle selam arkadaşlar.
laptop ekranım küçük olmasından dolayı 2. bi büyük monitör taktım fakat laptopun ekranını kapattığımda 2. monitörüde otomatik uyku moduna alıyor. benim istediğimse laptopun ekranını kapattığımda 2. monitörün açık kalması yani uzun lafın kısası laptop ekranı yerine sadece 2. monitörü kullanmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor ?

NOT : normal güç ayarlarından zaten uyku modu kapalı..
Laptop kapağını kapattığında laptobun uyku moduna geçmesine engel olabilirsin fakat ekran hala açık kalacaktır.
1591557662284.png

Bu kısmı biraz kurcala istersen.