laptobum çok yavaş

Bu konuyu okuyanlar

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba 2 ay önce lenovo marka bir bilgisayar aldım ve cihaz cidden özellikleri bakımından güzel bir cihaz ama bazı sorunlarım var. Özellikleri i5 8250u, mx150, 8 ram vs... sorunlarım şunlar; windows 10 ile mi alakalı bilmiyorum ama cihaz ilk açıldığında 3 4 dk çok yavaş oluyor kendine gelemiyor. sonradan düzeliyor gayet hızlı oluyor ama ilk açılışta çok hantal ve sonradan oyunlara girsem bile 80 100 fps arası aldığım oyunlarda bazen takılmalar oluyor. muhtemelen driver falan eksik diyeceksiniz ama hepsini güncelledim sorun ney bilmiyorum. mesela steamden orijinal gta 4'ümü açıyorum siyah ekran oluyor kalıyor. herhalde ciddi bir şeyler eksik. yavaşlığın sebebi işlemci hızım 1.80 ghz turbo ile 3.40 oluyor o olabilir mi? neyse fazla uzattım ama yardımcı olabilirseniz sevinirim...

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bilgisayarın açılışındaki gereksiz uygulamaları kapat. İlk açılırken yavaş açılmasına neden oluyor ve gereksiz kullanmadığın şeyleri sil yer kaplamasın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O bilgisayarın içindeki HDD pek iyi diyemem. SSD almaya bakın mümkünse.

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın açılışındaki gereksiz uygulamaları kapat. İlk açılırken yavaş açılmasına neden oluyor ve gereksiz kullanmadığın şeyleri sil yer kaplamasın.
zaten onu da yaptım açılışta hiçbir şey yok denecek kadar az.

---- Mesajlar birleştirildi ----

O bilgisayarın içindeki HDD pek iyi diyemem. SSD almaya bakın mümkünse.
peki ssd'ler ne kadardır hocam? ve nerede taktırabiliriz garantiden çıkma durumu olur mu?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
zaten onu da yaptım açılışta hiçbir şey yok denecek kadar az.

---- Mesajlar birleştirildi ----

peki ssd'ler ne kadardır hocam? ve nerede taktırabiliriz garantiden çıkma durumu olur mu?
Garantiyi bozar diye biliyorum. Servis yapabilir ama siz ürünü temin ederseniz. SSD fiyatları kapasiteye göre değişir net bir şey diyemem.