Lanetli TWRP virüsünden kurtulma. Yetkililer Allah rızası için lütfen yardımmm. TWRP'den çıkıp telefonuma giremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

GHAT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba telefonuma format mıdır nedir herşeyi sil tekrar başlat diye şey yapdım
Ve önüme bu lanetli TWRP geldi telefonumu yeniden başlatıyom yinede bu çıkıyor önüme 2 düğme falan yinede bu çıkıyor telefonumunda tam modelini bilmiyom
BV midir nedir böyle birşey şimdi eski normal haline getirmek için ne yüklemeliyim
telefon tamircisine götürdüm düzeltemediii
100 TL lik internet paketimde vardı vakti bitiyor lütfen yardım edin ya

GHAT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Allah rızası dedim sayan yok

Reaksiyon puanı
6,405
Ve önüme bu lanetli TWRP geldi telefonumu yeniden başlatıyom yinede bu çıkıyor önüme 2 düğme falan yinede bu çıkıyor telefonumunda tam modelini bilmiyom
BV midir nedir böyle birşey şimdi eski normal haline getirmek için ne yüklemeliyim
Format at yani hard reset

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Telefonun 2. el veya Eski bir model mi ? , Model'i nedir , Rootumudur . Bilgileri açarak söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Bil_Berk

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sen telefonunun hafızasını boşaltmışsın yani sanırım telefon yazılımın felan her şeyin silinmiş. Yapabileceğin tek şey telefon modeline uygun bir rom bulup telefona yüklemek. (Bu soruna benzer sorun yaşamıştım) (kesin değil ama ben böyle düşünüyorum)

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
TWRP virüs değildir. Özelleştirilmiş bir recovery (kurtarma) modudur. TWRP genellikle cihazlara özelleştirilmiş ROM (yazılımcı topluluklarının geliştirdiği Android tabanlı arayüz yazılımı da diyebiliriz) kurmak için kullanılıyor. Cihazın standart recovery moduyla özel ROM'lar kurulamıyor.

TWRP'yi kurmak için ise cihazın bootloader (önyükleyici) kilidinin açılması gerekiyor.

Telefonu sanırım ikinci el aldınız. Normalde sıfır telefonlarda TWRP yüklü olmaz ve bootloader kilidi kapalı olarak gelir. Telefonunuzu formatladığınız için yüklü olan özel ROM silinmiş veya recovery scriptlerinde bir bozulma olmuş. ROM'un silinmesi kuvvetli bir ihtimal.

Telefonda herhangi bir işletim sistemi olmayınca da telefon açılmıyor ve otomatik olarak TWRP kurtarma moduna alıyor kendini. Telefona başka bir ROM yükleyerek sorun çözülecektir.

Yetkili servis hala mevcutsa oraya gidin, yaparlar belki. Servis yoksa da telefonculardan yapmasını isteyin.

Son mesajlar