#Laiklikkaldırılsın Tagı Gündemde!

Bu konuyu okuyanlar

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Bu sabah #Laiklikkaldırılsın tagı gündeme girdi.

1.png

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Laikliği Dinsizlik veya Müslümanlar ile savaş sananlara göre evet doğrudur laiklik uygulanmıyor ülkemizde !!!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Burada ki tepki kaldırılacağı değil kaldırılmasını isteyen insanların kafa yapısına tepki gösteriyoruz

Benim tepkim olmayacak şeyler üstünden sosyal medyada sabak akşam bir bardak su içinde fırtına kopartmaya çalışanlara.
O TAG'a gir bak yüzde 99'u küfür hakaret bunlar salak yobaz gibi laflar tweetler. Bu ülkede laiklik kalksın diyen kaçtır yüzde 1 var mıdır ? bu ülkede kominizm olsun diyen sayısı daha fazladır belki onlardan. Kalkmayacağını herkes biliyor ama ben kendimi bildim bileli aynı muhabbet. İran oluyoz laiklik elden gidiyor diye curcuna sabah akşam. Belli bir kesimi korkutma aracı olarak kullanıyorlar...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bu sabah #Laiklikkaldırılsın tagı gündeme girdi.

Ekli dosyayı görüntüle 147212
Şimdi vatani konularda günden olmuyor yani doğu akdenizle ilgili gündem olmaz ama bu olduğuna göre trol hesaplar devrede ülkenin gündemini bulanık daha da bulanıklaştırmak..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laikliğin altı dolu olsun yeter hiç kimse kaldırmaz kaldıramaz...

Son düzenleyen moderatör:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
İran halkı şuan o kadar pişman ki yok rejim muhafızı yok onun muhafızı diye birlikler yüzünden rejim ile ilgili tek bir laf diyemiyor diyen de trafik de veya yurtdışında öldürülüyor. Şeriat isteyen adama hangi ülkede yaşamak istersin diye sorsan kimse Arabistan demiyor herkes Avrupa ve gelişmiş ülkeleri istiyor tam bir ikiyüzlülük.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ne var mesela laikliğe uyulmayan ?
Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip. Fransızcadan Türkçeye geçmiş olan "laik" sözcüğü, "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelen Latince "laicus" sözcüğünden gelmektedir.

Dinler karşısında tarafsız olunmaması başlıca bir sebep, hala ateizm gibi yaygın inançsızlık dinlerini "kimlikte" kabul etmiyoruz. Ayrıca herhangi bir dinin referans alınmama durumunda ise diyanet var ki bu direk islam dinini referans aldığımız anlamına gelir. Eğer islam dinini referans alıp yine de diğer dinlere birşey demiyor ve saygı gösteriyorsak biz laik değil seküler bir ülkeyiz demektir.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip. Fransızcadan Türkçeye geçmiş olan "laik" sözcüğü, "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelen Latince "laicus" sözcüğünden gelmektedir.

Dinler karşısında tarafsız olunmaması başlıca bir sebep, hala ateizm gibi yaygın inançsızlık dinlerini "kimlikte" kabul etmiyoruz. Ayrıca herhangi bir dinin referans alınmama durumunda ise diyanet var ki bu direk islam dinini referans aldığımız anlamına gelir. Eğer islam dinini referans alıp yine de diğer dinlere birşey demiyor ve saygı gösteriyorsak biz laik değil seküler bir ülkeyiz demektir.
Ateizm din değildir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Basma kalıp KOPYALA - YAPIŞTIR cümleler üstünden değil bana somut örnek söylermisin... Ateistim diyene ne gibi yaptırım veya tanımama var mesela ? Çok alakasız söylemlerin.

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Basma kalıp KOPYALA - YAPIŞTIR cümleler üstünden değil bana somut örnek söylermisin... Ateistim diyene ne gibi yaptırım veya tanımama var mesela ?
Kimlikte tanınmıyor en basitiyle? Ayrıca ben kopyala - yapıştır'ı sözlük anlamını göstermek için attım.

Bak sekülerlik ile laikliğin farkını anlayamamışsın sen. Sekülerlik de her dini özgür bırakır, ama bir asıl dini vardır ve bunu kanıtlamak için diyanetin varlığı fazlasıyla yeterli. Laiklikde herhangi bir ana din yoktur.

Ateizm din değildir.
Ateizm ya da Agnosizm gibi benzerleri bir şeye inanmamaya inanmaktır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kimlikte tanınmıyor en basitiyle? Ayrıca ben kopyala - yapıştır'ı sözlük anlamını göstermek için attım.

Bak sekülerlik ile laikliğin farkını anlayamamışsın sen. Sekülerlik de her dini özgür bırakır, ama bir asıl dini vardır ve bunu kanıtlamak için diyanetin varlığı fazlasıyla yeterli. Laiklikde herhangi bir ana din yoktur.

Ateizm ya da Agnosizm gibi benzerleri bir şeye inanmamaya inanmaktır.

Diyanet 1924 yılında kurulduğuna göre biz hiç LAİK olmadık sana göre... Atatürk zamanındada Diyanet'in çalışma mantığı aynıydı şuanda aynı.
Atatürk zamanında Elmalılı Hamdiye Kur'an Tefrisi yazdırmıştır. Senin söylemlerine ve mantığına göre Atatürk'te Laik değildi kimse laik değil...

Laik olmak için tek çare kimsesin dini görüşü olmasına gelir senin muhabbet en sonunda. Bizim ülkede yıllarca Laik'lik kisvesi altında Ezanı Türkçe yapalım yok Baş örttürmeyelim yok onları kamuya okullara sokmayalım. Müslümanlarla savaşalım gibi lanse edildiği için işin özünü kavrayamıyorsunuz...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Diyanet 1924 yılında kurulduğuna göre biz hiç LAİK olmadık sana göre... Atatürk zamanındada Diyanet'in çalışma mantığı aynıydı şuanda aynı.
Atatürk zamanında Elmalılı Hamdiye Kur'an Tefrisi yazdırmıştır. Senin söylemlerine ve mantığına göre Atatürk'te Laik değildi kimse laik değil...

Laik olmak için tek çare kimsesin dini görüşü olmasına gelir senin muhabbet en sonunda. Bizim ülkede yıllarca Laik'lik kisvesi altında Ezanı Türkçe yapalım yok Baş örttürmeyelim yok onları kamuya okullara sokmayalım. Müslümanlarla savaşalım gibi lanse edildiği için işin özünü kavrayamıyorsunuz...
Ya evet, zamanında öyle İslama karşı olaylar oldu. Ama ôyle olan dönemler farklıydı. Olmadı diyen zaten hiç bakmamıştır. Ki Cumhuriyet kurulduğunda devlet olarak laik sayılabilirdik tam olmasa bile, laiklik bir ilkeydi ve bu iyi bir şekilde uygulandı. Ki diyanet bakanlığı da sembolik olarak kuruldu ve etkisizdi. Aynı İngiltere'deki Elizabeth gibi düşün. Ki fazla kişinin de bilgiye ulaşımı Ki daha ülke yenis toparlandığından bu tarz şeyler ile uğraşılmadı. Ancak şu anda diyanet gibi şeyler çok üstte ve para yiyorlar. Ki müslüman birisi kendi dininden farklı birini gördüğünde kavga başlatabiliyor ki bu o kişinin dışlanması ve rahatça yaşayamaması demek. Halk dahil şu anda kimse laikliği benimsememiş durumda ve şu an Seküler bir ülkeyiz.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Bunu yapmaya ne hükümetin gözü yer ne tarikatların

şöyle anlatayım bu gün akpnin %1 lik oya bile ihtiyacı var çünkü 50+1 sistemi var ki akp oyları şu an %30 dolaylarında ve o yüzde otuzun %35-40 lık kesimini liberal demokratlar (laik) %10 kısmını siyasal islamcılar (şeriat isteyen kesim) oluşturuyor ve ekonomik istikrarsızlık da göz ününe alınınca ( yurt dışından gelen yatırımcılar var ) bundan dolayı çok hayalperest bir tag olmuş

Son düzenleme: