Kyk Öğrencilerinin Hayali Abd'de Gerçek Oldu

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1623930018028.png

ABD 2021 yılında 3 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçti.

Joe Biden hükümeti, bugün yaptığı bir açıklamayla 500 milyon dolarlık öğrenci kredisinin daha affedildiğini açıkladı. Bu açıklamayla beraber 2021 yılı içinde toplam 3 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçildi.

Hükümet yetkilileri tarafından yapılan son açıklamalarda, üniversitede öğrenim kredisi alan ve bu borcu ödeyemeyen 18 bin öğrencinin daha affedildiği belirtildi. Bu öğrencilerin toplam borcu ise 500 milyon dolardı. 2021'in başında önce 1 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçen Biden yönetimi, daha sonra aldığı bir kararla da 1,3 milyar dolarlık engelli öğrencisi kredisinin de alınmayacağını açıklamıştı. Kısa bir süre önce de 1,1 milyon öğrenci için borç yapılandırma ve faiz silme gibi girişimlerde bulunan hükümet, böylelikle 3 milyar dolarlık borcu silmiş oldu.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Ekli dosyayı görüntüle 156303
ABD 2021 yılında 3 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçti.

Joe Biden hükümeti, bugün yaptığı bir açıklamayla 500 milyon dolarlık öğrenci kredisinin daha affedildiğini açıkladı. Bu açıklamayla beraber 2021 yılı içinde toplam 3 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçildi.

Hükümet yetkilileri tarafından yapılan son açıklamalarda, üniversitede öğrenim kredisi alan ve bu borcu ödeyemeyen 18 bin öğrencinin daha affedildiği belirtildi. Bu öğrencilerin toplam borcu ise 500 milyon dolardı. 2021'in başında önce 1 milyar dolarlık öğrenim kredisinden vazgeçen Biden yönetimi, daha sonra aldığı bir kararla da 1,3 milyar dolarlık engelli öğrencisi kredisinin de alınmayacağını açıklamıştı. Kısa bir süre önce de 1,1 milyon öğrenci için borç yapılandırma ve faiz silme gibi girişimlerde bulunan hükümet, böylelikle 3 milyar dolarlık borcu silmiş oldu.
Adamlar eğitime çok önem verdikleri için süper güç oldular.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
İşte onların gelişmiş devlet olmasının sebebi bu. Para derdinde değiller. Çünkü biliyorlar ki o kadar gence bu iyiliği yapıyorlar sonra onlar da çalıştıkça yine devlet kazanacak.
Aramızdaki en temel sebep:
Bizim devletin herkesten para koparma hevesi, gençlerinde ülkesini sevip ama ileride bir kuru maaş ve bir ton yük borç ile yaşamaktan korktuğu için yurt dışına kaçma isteği...

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Amerika'yı kötülemek isteyen aşırı milliyetçidir. Kabul etmeliyiz. Adamlar süper güçler. Her şeyde iyiler. Bizden hep öndeler. Böyle bir şey yapmalarına şaşırmadım.
Ben gidebilsem direk giderdim ABD'ye. Bu ülkede bir dakika bile daha durmak istemiyorum ama maalesef hapiste gibi kaldım. Köle gibi çalış ama hiç bir şey yapama. Hayattan bile bıktım zaten. ?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Amerika'yı kötülemek isteyen aşırı milliyetçidir. Kabul etmeliyiz. Adamlar süper güçler. Her şeyde iyiler. Bizden hep öndeler. Böyle bir şey yapmalarına şaşırmadım.
Ben gidebilsem direk giderdim ABD'ye. Bu ülkede bir dakika bile daha durmak istemiyorum ama maalesef hapiste gibi kaldım. Köle gibi çalış ama hiç bir şey yapama. Hayattan bile bıktım zaten. ?
Köle gibi çalış sonra arkana dön bak:
Ne adam akıllı dünyayı gezmişsin onu bırak Türkiye'yi gezememişsin. Kıytırık bir eve binlerce kira ver. Giriş seviyesi bir arabaya sahip ol. Evliliğinden kalan ve arkadaşlarından, bankalardan aldığın borçlar. O zamanda deriz artık " coğrafya kaderdir. " :/

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Haberde biraz saptırma var sanki !

Benim anladığım Öğrenim kredilerinin faizini silmişler ve yapılandırma yapmışlar. ( Aynısı bizim ülkede de yapılıyor zaten. )

Tek ekstra 18 bin ENGELLİ ÖĞRENCİNİN Öğrenim kredisi tamamen silinmiş. ( Bizim ülkede Engeli öğrenciye kredi değil direk Burs veriliyor diye biliyorum. )

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Türkiye'den yurtdışına gitmiş biri var ise rehber oluştursun da biz de bilelim ne yapmalıyız kurtulmak için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim anladığım Öğrenim kredilerinin faizini silmişler ve yapılandırma yapmışlar. ( Aynısı bizim ülkede de yapılıyor zaten. )

Tek ekstra 18 bin ENGELLİ ÖĞRENCİNİN Öğrenim kredisi tamamen silinmiş. ( Bizim ülkede Engeli öğrenciye kredi değil direk Burs veriliyor diye biliyorum. )
"ABD Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "ABD Eğitim Bakanlığı, ITT'ye kayıt yaptıran 18 bin bireyin itirazını uygun görmüş ve öğrencileri toplam 500 milyon dolar tutarındaki kredi ödemesinden muaf tutmuştur" denildi."

WindowseXPerience

Namı diğer vindovs ikspi :)
Reaksiyon puanı
197

Saptırma olsa ne olmasa ne, bu bir şeyleri değiştirir mi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Saptırma olsa ne olmasa ne, bu bir şeyleri değiştirir mi?

Ne demek bir şey değişir mi ! Olmayan şey üstünden Amerika güzellemesi yapmış olursun boş yere...

Amerika ağır kapitalist bir ülkedir öyle babasının hayrına hiç bir şeyi silmez. Hastane kapısında öl mesela sağlık sigortan yoksa gene içeri alıp bakmaz.

Burada borç yapılandırmasını veya faiz silmeyi sanki komple bütün öğrencilerin KYK borcunu silme gibi yansıtma var yada ben öyle anladım.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Ne demek bir şey değişir mi ! Olmayan şey üstünden Amerika güzellemesi yapmış olursun boş yere...

Amerika ağır kapitalist bir ülkedir öyle babasının hayrına hiç bir şeyi silmez. Hastane kapısında öl mesela sağlık sigortan yoksa gene içeri alıp bakmaz.

Burada borç yapılandırmasını veya faiz silmeyi sanki komple bütün öğrencilerin KYK borcunu silme gibi yansıtma var yada ben öyle anladım.
Abi yanlış düşünüyorsun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589

Attığım kaynağa baktınız mı?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bakın ülkemizde KYK borcu için zaman zaman faiz silme ile yapılandırma var. Hiçbir yönetici borcun tamamını silmez Jahreinin yaptığı KKHA'da bile Kemal Bey faizleri silip yapılandıracağız dedi. Yani kimseden medet beklememek gerek.

Ülkemizdeki ve ABD'deki borçları karşılaştırırken önce ABD'de neden borçların silindiğini bilmemiz gerekiyor. Mezun olunca iş vaadiyle kandırılan öğrencilerin itirazı kabul edilmese ve davalar açılsa tahminen daha fazla bir zararları olabilirdi. ABD'de yönetim karar alırken zararın neresinden dönülse kardır ilkesi ile hareket ediyor.

Ayrıca haberde okuduğum kadarıyla dolandırılan öğrencilerin borçları silinmiş.

"Eğitim Bakanlığı, ABD'de martta okullar tarafından dolandırılan 72 bin öğrencinin 1 milyar dolar tutarındaki kredi borcunu iptal ettiğini duyurmuştu."

"ABD Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "ABD Eğitim Bakanlığı, ITT'ye kayıt yaptıran 18 bin bireyin itirazını uygun görmüş ve öğrencileri toplam 500 milyon dolar tutarındaki kredi ödemesinden muaf tutmuştur" denildi."