Kuyu Günler Sona Kurtuldu! Türkiye'den Göz Yaşartan Hikaye

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
kuyuda_mahsur_kalan_yavru_kopek_kuyu_kurtarildi_h51038_c09eb.jpg

Beykoz'da sondaj için açılan kuyuya düşen yavru köpek günler süren çalışmalar ile birlikte kurtarıldı.

Kuyuya düştükten sonra 3 günün ardından fark edilen yavru köpek için Türkiye'de pek çok kurtarma görevlisi bölgeye giderek çalışmalara yardım etti. Yapılan çalışmalar sonucunda köpek 9 gün itibariyle kurtuldu.

Adı Kuyu Oldu

Köpek kurtarma çalışmalarının oldukça teknik bir şekilde yapılması ve tüm detayların düşünülmüş olması Türkiye'de taraflı tarafsız herkesin takdirini toplarken 30 santimetre çapındaki ve 70 metre derinliğindeki kuyunun altından sağ salim çıkarılmayı başaran köpeğe Kuyu adı verildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden maden yüksek mühendisi Orhan Kural ve Zonguldak bölgesinden gelen üç farklı mühendisin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarında kuyunun sağ salim çıkarılması tüm Türkiye'nin büyük bir sevinç yaşamasını sağladı. Haber bültenlerinde ve gündüz kuşaklarındaki programlarda Kuyu'nun kurtarma çalışmaları ile ilgili detaylar anlık olarak aktarılırken Kuyu'nun yaşamına devam ediyor olması ve bundan sonraki süreç içerisinde sahiplendirilerek iyi bir yuvaya sahip olacağının belirtilmesi en çok sevindiren gelişmelerden birisi oldu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
şanslıymış 70metrelik kuyudan sağlam çıktı kuyucuk...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kendi şapşallığımdan düştüm oraya fare vardı kovalarken o kaçtı ben düştüm abla demiş ...